[EGIPT 2021] Moryto show! Skrzydłowy poprowadził Polaków do zwycięstwa nad Tunezją

piątek, 15 stycznia 2021 20:06 / Autor: Sebastian Kalwat
Sebastian Kalwat

Polska pokonała Tunezję 30:28 w swoim pierwszym meczu mistrzostw świata w piłce ręcznej w Egipcie. Podopieczni Patryka Rombla mimo sporych problemów i nienajlepszej gry w pierwszej połowie, w drugiej zaprezentowali się o wiele lepiej i zdobyli cenne dwa punkty. Kapitalne zawody rozegrał Arkadiusz Moryto z Łomży Vive Kielce, który zdobył  aż 11 goli i został wybrany MVP spotkania.

Mimo szybkich dwóch bramek zdobytych przez Polaków, po sześciu minutach to Tunezyjczycy przejęli inicjatywę i wyszli na prowadzenie 4:3, a kilka minut później już 9:5.

Gra naszej kadry w kolejnych fragmentach nie wyglądała zbyt dobrze i rywale utrzymywali czterobramkową przewagę. Pierwsze skrzypce w afrykańskiej drużynie grał Mosbah Sanai, który po 19 minutach imponował skutecznością (6/7). W 23. minucie Polacy, po golu środkowego rozgrywającego Łomży Vive Kielce Michała Olejniczaka, nadal przegrywali, ale już tylko 12:13.

Kilka minut później po kolejnym w tym spotkaniu trafieniu skrzydłowego kieleckiego klubu, Arkadiusza Moryty, "biało-czerwoni" pierwszy raz od drugiej minuty wyszli na prowadzenie (16:15). Do ostatnich chwil tej części trwała zacięta walka o wynik i na przerwę oba zespoły schodziły przy remisie 17:17.

Początek drugiej odsłony był bardzo wyrównany, jednak w 41. minucie Polacy wypracowali sobie dwubramkową przewagę, a prym w akcjach ofensywnych i kontratakach wiódł niesamowicie skuteczny Arkadiusz Moryto.

Kolejne fragmenty meczu nadal były bardzo dobre w wykonaniu podopiecznych trenera Patryka Rombla, którzy w 47. minucie prowadzili już 26:22.

Końcowe minuty również należały do "biało-czerwonych". Kontrolowali oni przebieg spotkania i ostatecznie pokonali Tunezję 30:28.

Bohaterem i zarazem MVP meczu został skrzydłowy Łomży Vive Arkadiusz Moryto zdobywca 11 goli. Szymon Sićko do siatki trafił trzy razy, a Michał Olejniczak oraz Tomasz Gębala rzucili po jednej bramce.

W niedzielę o godz. 20.30 Polacy zagrają drugi mecz grupowy na turnieju w Egipcie. "Biało-czerwoni" zmierzą się z Hiszpanią.

Tunezja –  Polska 28:30 (17:17)

Polska: Wyszomirski, Morawski  – Olejniczak 1, Krajewski 5, Sićko 3, Pilitowski 1, Moryto 11, M. Gębala 4, Przybylski 3, Dawydzik, T. Gębala 1, Daszek 1.