[III liga] Pełna pula na koncie świętokrzyskich drużyn

poniedziałek, 04 września 2023 08:37 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

W rozegranej w ubiegły weekend 6. kolejce 3 ligi wszystkie drużyny z naszego regionu wygrały swoje spotkania. Czarni pokonali Wiślan Jaśkowice 2:1, Star Starachowice okazał się lepszy od Karpat Krosno, triumfując 3:0, a KSZO, odwracając wynik meczu, pokonał Texom Sokół Sieniawa 3:1.

W sobotnie południe niepokonani u siebie Czarni Połaniec podejmowali Wiślan Jaśkowice. W 48 minucie bramkę dla gości zdobył Grzegorz Marszalik. Po godzinie spotkania odpowiedział Arleison Martinez, a wynik na siedem minut przed końcem podstawowego czasu gry ustalił Jakub Kałaska. Pojedynek był czwartym meczem z rzędu bez porażki dla podopiecznych Michała Szymczaka.

MKS Czarni Połaniec - Wiślanie Jaśkowice

2:1 (0:0)

65' Arleison Martínez, 83' Kałaska - 48' Marszalik

MKS Czarni Połaniec: Wieczerzak - Misztal, Bakowski, Załucki (76' Smoleń), Bawor, Banik (87' Łebek), Guca, Chmielowiec (56' Wójcik) Kałaska, Mucha (56' Żądło), Arleison (76' Gębalski).

Wiślanie Jaśkowice: Leszczyński - Marszalik (76' Tetych), Morawski, Lewiński, Nowakowski, Jaklik (86' Gruszkowski), Dynarek (76' Wiśniewski), Rakowski, Krasuski, Seweryn (56' Strózik), Radwanek.

Wynik spotkania w Ożarowie otworzył Przemysław Śliwiński w 32. minucie gry. Na 2:0 dla gospodarzy rezultat celnym strzałem podwyższył Szymon Kot. W 67 minucie Konrad Handzlik wykorzystał rzut karny i przypieczętował zwycięstwo gospodarzy.

Star Starachowice - Karpaty Krosno

3:0 (2:0)

32' Śliwiński, 41' Kot, 67’ Handzlik (k.)

Star Starachowice: Lipiec - Majdenewycz (65’ Ambrozik), Jagiełło, Bracik, Stefański, Wcisło, Puton (77’ Kośmider), Handzlik (72’ Palonek), Duda, Kot (65’ Styczyński), Śliwiński (65’ Stanisławski).

Karpaty Krosno: Perchel - Stasz, Hudzik, Lusiusz, Smoleń, Demjanenko (46’ Jędryas), Król (46’ Filipchuk), Radulj (86’ Szafran), Gawle (46’ Wajs), Jaba (46’ Lando), Djoulou.

Podopieczni trenera Rafała Wójcika wyruszyli na czwarty wyjazd w nowym sezonie. Ich rywalem był najsłabszy w stawce Texom Sokół Sieniawa. Gospodarze szybko objęli prowadzenie. Już w 3. minucie Michała Kota pokonał Sebastian Kwaczreliszwili. Druga część gry należała jednak do „pomarańczowo-czarnych”. W 52. minucie Bartosz Zimnicki doprowadził do wyrównania. Osiemnaście minut później KSZO na prowadzenie wyprowadził Michał Nawrot wykorzystując rzut karny. Wynik meczu na 1:3 ustalił Kacper Żebrowski. To trzecie zwycięstwo ostrowczan w rozgrywkach 2023/2024.

Texom Sokół Sieniawa - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski

1:3 (1:0)

3’ Kwaczreliszwili - 52’ Zimnicki, 70’ Nawrot (k), 87’ Żebrowski

Texom Sokół Sieniawa: Sip - Więckowski, Kaczor, Skała (63’ Kiełb), Ptasznik, Kiełbasa (80’ Cygan), Persak, Oziębło, Jeż (69’ Frydrych), Mróz (80’ Roga), Kwaczreliszwili.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski: Kot - Jarzynka (46’ Orlik), Mazurek II (59’ Pisarek), Zimnicki (85’ Żebrowski), Brągiel, Mężyk, Nawrot, Domagała, Kołoczek, Szynka (46’ Zdyb), Lipka.

Wisłoka Dębica - Podlasie Biała Podlaska 0:0

W siódmej serii gier świętokrzyskie ekipy zagrają w sobotę 9 września. Star pojedzie do Skawiny na mecz z Wiślanami Jaśkowice o godzinie 16. O tej samej porze Czarni Połaniec zmierzą się na wyjeździe z Garbarnią. Natomiast KSZO podejmie u siebie Unię Tarnów o 17.