[III liga] Wysokie zwycięstwo Staru, Czarni i KSZO znów punktują

poniedziałek, 28 sierpnia 2023 08:51 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

Po raz pierwszy w nowym sezonie wszystkie świętokrzyskie drużyny zanotowały komplet zwycięstw w kolejce. W 5. serii gier Star wygrał u siebie 6:0 z Texom Sokołem Sieniawa, Czarni Połaniec zwyciężyli 1:0 na wyjeździe z Karpatami Krosno, a KSZO 1929 Ostrowiec pokonał 2:0 w Radzyniu Podlaskim miejscowe Orlęta.

W sobotę o godzinie 17 Star w Ożarowie podejmował Texom Sokoła Sieniawa. W 22. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Szymon Kot. Po przerwie swoje sytuacje wykorzystali natomiast Konrad Handzlik, Włodzimierz Puton, Przemysław Śliwiński, Piotr Mikos oraz Piotr Stefański.

Star wygrał drugi mecz w sezonie, po raz kolejny w roli gospodarza choć na obiekcie tymczasowym.

Star Starachowice - Texom Sokół Sieniawa

6:0 (1:0)

22' Kot, 58' Handzlik , 65' Puton, 78' Śliwiński, 82' Mikos, 86' Stefański

Star Starachowice: Lipiec - Majdenewycz (61' Styczyński), Jagiełło, Bracik, Zając, Wcisło (61' Mikos), Puton, Handzlik (61' Ambrozik), Duda (68' Kośmider), Kot (73' Stefański), Śliwiński.

Texom Sokół Sieniawa: Siryk - Ptasznik, Skała, Kiełb, Mróz, Więckowski, Persak, Kiełbasa (46' Roga), Frydrych (46' Wawryszczuk), Oziębło (70' Cygan) Kwaczreliszwili.

O tej samej porze Czarni Połaniec grali w Krośnie z Karpatami. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 30. minucie Jakub Wójcik.

Piłkarze z Połańca wygrali trzeci mecz w sezonie i pierwszy w delegacji.

Karpaty Krosno - MKS Czarni Połaniec

0:1 (0:1)

30' Wójcik

Karpaty Krosno: Perchel - Stasz, Demianenko, Smoleń, Wajs, Jędryas (77' Filipchuk), Król (61' Szafran), Radulj, Gawle (46' Lusiusz), Jaba (77' Lando), Geci (84' Fundakowski)

MKS Czarni Połaniec: Wieczerzak - Misztal, Bakowski, Bawor, Załucki, Banik (82' Żądło), Wójcik (56' Wiktor), Chmielowiec (72' Łebek), Kłaska, Mucha (82' Sumara), Arleison (56' Łąk).

W niedzielę KSZO wyjechał do Radzynia Podlaskiego na mecz z Orlętami. W 33. minucie gry wynik otworzył Łukasz Mazurek II. Po przerwie swoją bramkę dołożył jeszcze Paweł Zdyb. Orlęta musiały kończyć mecz w dziesiątkę, ponieważ w 87. minucie czerwoną kartką (z gradacji kar) został ukarany Dymytro Yanchuk.