Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Korona na razie bez Gąsiora

wtorek, 10 sierpnia 2021 09:43 / Autor: Damian Wysocki
Korona na razie bez Gąsiora
Korona na razie bez Gąsiora
Damian Wysocki
Damian Wysocki

W pierwszych spotkaniach nowego sezonu Korona Kielce musi radzić sobie bez Marcela Gąsiora. Środkowy pomocnik ciągle leczy uraz. – Musi być gotowy w stu procentach. Wiemy, ile zostało nam jeszcze kolejek – mówi Dominik Nowak, trener „żółto-czerwonych”.

28-latek nabawił się kontuzji podczas okresu przygotowawczego. W zwycięskich pojedynkach ze Skrą Częstochowa i Puszczą Niepołomice nie znalazł się w kadrze meczowej. W środku pola grali Filipe Oliveira i Marcin Szpakowski.

– Walczymy z urazem. Sztab medyczny robi wszystko, aby doprowadzić go na sto procent. Na razie trenuje indywidualnie. Nie wiemy, ile będziemy jeszcze czekać. Najważniejsze, aby wyleczył się w stu procentach. Mamy jeszcze do rozegrania wiele spotkań. Nie tylko rundę jesienną, ale też trzy kolejki z „wiosny”. Nie może być gotowy na osiemdziesiąt procent, aby później znowu wypaść – wyjaśnia Dominik Nowak.

Do normalnych treningów z drużyną wrócili już środkowy obrońca Przemysław Szarek oraz wypożyczony z Jagielloni Białystok napastnik Maciej Bortniczuk. Rehabilitację po zabiegu artroskopii kolana przechodzi bramkarz Jakub Osobiński.

fot. Grzegorz Ksel (CKsport.pl

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO