Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Korona zakończyła obóz. „Było dużo potu i cierpienia. To kształtuje charakter”

piątek, 06 lipca 2018 09:22 / Autor: Damian Wysocki
Korona zakończyła obóz. „Było dużo potu i cierpienia. To kształtuje charakter”
Korona zakończyła obóz. „Było dużo potu i cierpienia. To kształtuje charakter”
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Piłkarze Korony Kielce zakończyli dwutygodniowe zgrupowanie w Wielkopolsce. - Było dużo bólu, potu i cierpienia. Ten okres trzeba przeżyć, zacisnąć zęby, znajdować pokłady energii, często na trzy jednostki treningowe. To mocno kształtuje charakter - mówił napastnik „żółto-czerwonych”, Maciej Górski.

Podopieczni Gino Lettieriego w ostatnich dniach pracowali na świetnie przygotowanych boiskach w Grodzisku Wielkopolskim i Opalenicy. Kielczanie podczas obozu rozegrali trzy mecze towarzyskie, wszystkie przegrali: z Hapoelem Beer Szewa (0:1), Miedzią Legnica (1:3) oraz Wisłą Płock (0:3).

Dwa tygodnie w Wielkopolsce dla „żółto-czerwonych” były wypełnione ciężką pracą.

- Pamiętam kiedy byłem tu w tamtym roku. Na początku przygotowań w Kielcach oraz na obozie w Bremie przeżyliśmy szok. Wówczas też trenowaliśmy trzy razy dziennie, dużo biegaliśmy. Po tym, w rundzie jesiennej, nie brakowało nam siły. Mogliśmy grać przez większość czasu pressingiem. Wierzę w metody trenera i wierzę, że to przyniesie nam upragnione środki, aby grać w bardzo dobrym tempie - wyjaśniał Maciej Górski.

"Żółto-czerwoni" w przyszłym tygodniu rozegrają jeszcze dwa sparingi na kieleckich obiektach. W środę, 11 lipca zmierzą się z Górnikiem Łęczna, natomiast trzy dni później ich rywalem będzie Zagłębie Sosnowiec. Podopieczni Gino Lettieriego nowy sezon ekstraklasy zainaugurują w niedzielę, 22 lipca, wyjazdowym meczem z Górnikiem Zabrze.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO