ŁOMŻA VIVE KIELCE po raz 19. Mistrzem Polski!

wtorek, 24 maja 2022 20:21 / Autor: Piotr Michalec
Piotr Michalec

Łomża Vive Kielce Mistrzem Polski! W ostatniej kolejce rozgrywek PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych w sezonie 2021/2022 Łomża Vive Kielce wygrała po rzutach karnych w Płocku z Orlen Wisłą Płock 5:3. Po 60 minutach było 20:20. Podopieczni Talanta Dujszebajewa zostali Mistrzami Polski po raz dziewiętnasty (jedenasty z rzędu).

Mecz w Płocku był prawdziwą bitwą. Wystarczy powiedzieć, że już do przerwy sędziowie pokazali 4 czerwone kartki (3 dla gospodarzy i 1 dla zespołu z Kielc). W pierwszych 30 minutach walka toczyła się "bramka za bramkę". W końcówce gospodarze uzyskali dwa gole przewagi.

Na początku drugiej połowy przewaga gospodarzy wzrosła do 4 bramek. Mecz nie układał się dla gości. Słabo było w ataku, w obronie czerwoną kartkę otrzymał Gębala. W 38 minucie było 16:11.

Zaczęła się wojna nerwów. Zawodnicy obu drużyn gubili piłkę, nie trafiali w idealnych sytuacjach. Lepiej nerwy opanowali jednak kielczanie. W 45 minucie było 17:15, a w 48 minucie 18:17. Goście w 50 minucie doprowadzili do remisu (18:18).

W końcówce genialnie zaczął grać Andreas Wolff. Bronił karne i rzuty z czystych pozycji dla gospodarzy. Żółto-biało-niebiescy osiągnęli przewagę psychologiczną. I nie oddali jej już do końca spotkania. Płocczanie doprowadzili do remisu, ale nie byli już w stanie osiągnąć nic więcej. Kielczanie rozpoczęli taniec radości po 60 minutach. Karne wygrane przez Łomże Vive Kielce (5:3) były już tylko formalnością.

Mecz w całości był relacjonowany na antenie Radia eM Kielce. Komentatorem spotkania był Damian Wysocki.

Orlen Wisła Płock - Łomża Vive Kielce 20:20 (12:10), rzuty karne 3:5