Pobiegli "połówkę"

niedziela, 10 maja 2015 18:09 / Autor: Damian Wysocki

Blisko 850 biegaczy wzięło udział w pierwszym w historii naszego miasta Siebiega Półmaratonie Kieleckim. Najszybciej trasę liczącą 21,097 metrów pokonali Łukasz Woźniak z KKL-u Kiele i Katarzyna Matysiak z Opoczna.

Niedzielne zawody rozpoczęły się punktualnie o godzinie 10.00 przed stadionem Korony. Biegnący mogli podziwiać ciekawe zakątki naszego miasta. Trasa została zaplanowana tak, aby pokazać zawodnikom, to co najpiękniejsze w Kielcach. Jak powtarzali po biegu wszyscy zawodnicy była ona wymagająca, ale zarazem bardzo piękna.

{audio}Mateusz Chrabąszcz ze Stowarzyszenia Siebiega |sie1.mp3{/audio}

Jako pierwszy metę ulokowaną na płycie Kolporter Areny z czasem 1.11.41 minął Łukasz Wożniak ze Strawczyna. Tuż za jego plecami uplasowali się Grzegorz Czyż i Jacek Kowalczyk. Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Matysiak z Opoczna. Na podium stanęły jeszcze Aleksandra Mądzik oraz Katarzyna Domańska. Po biegu organizatorzy zapewnili biegaczom regeneracyjny posiłek, a także opiekę masażystów. Biegowi towarzyszyło wiele atrakcji i niespodzianek przeznaczonych zarówno dla biegnących jak i kibicujących.

{audio} Łukasz Woźniak zwycięzca biegu |sie2.mp3{/audio}

{audio} Katarzyna Matysiak- zwyciężczyni biegu |sie3.mp3{/audio}

Po godzinie 13 udekorowano najszybszych zawodników w klasyfikacji open i poszczególnych kategoriach wiekowych. Zegarkami nagrodzono najszybszych kielczan: Zenona Stępnia i Ewę Mitki. Bardzo dużo emocji spowodował start Karoliny Orzechowskiej - mamy małego Bartka, która przebiegła swój pierwszy bieg na tak dużym dystansie. Problemem Karoliny jest to, że nie lubi biegać, ale wbrew przeciwnościom zameldowała się na mecie powodując bardzo duży entuzjazm wśród kibiców. Przyjaciele z Drużyny Bartka przygotowali dla niej specjalny puchar.

{audio} Wzruszający bieg dla Bartka |sie4.mp3{/audio}

Na mecie wszyscy byli zadowoleni z przebiegu imprezy i już wielu nie może doczekać się drugiej edycji tego biegu.