[Podsumowanie III ligi] Zmienne szczęście świętokrzyskich drużyn na inaugurację rundy wiosennej

poniedziałek, 01 marca 2021 19:50 / Autor: Sebastian Kalwat

Do gry po zimowej przerwie wróciły drużyny trzeciej ligi. Zwycięstwa odniosły ŁKS Łagów oraz KSZO Ostrowiec. Rezerwy Korony podzieliły się punktami ze Stalą Kraśnik, zaś Wisła Sandomierz musiała uznać wyższość Chełmianki Chełm.

Jutrzenka Giebułtów - ŁKS Probudex Łagów 0:3 (0:2)

Bramki: Styczyński 30, Amarildo 45, Szymański 69

Jutrzenka: Pawelski - Kozicki, Michalec, Iwanicki, Silczuk (70’ Zeszczuk), Zawadzki (74’ Kaczor), Jeż (46’ Ślaski),  Majcherczyk, Ceglarz, Bierówka (46’ Jeż), Kubiak.

ŁKS: Michalski - Ślefarski, Wilk, Styczyński, Borowiak, Mydlarz, Gierczak (63’ Rogala), Kolasa, Szałas (68’ Baran), Amarildo Balotelli (68’ Szymański), Grzela.

Bardzo dobrze w tę rundę weszli zawodnicy ŁKS-u Łagów. Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego niemal w całym meczu byli stroną przeważającą, a po raz pierwszy udokumentowali to w 30. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z prawej strony boiska najwyżej w polu karnym główkował Styczyński i pokonał bramkarza Jutrzenki.

Tuż przed przerwą łagowianie przeprowadzili ładną akcję, która zakończyła się drugim golem. Po wrzutce z lewej strony boiska, celnym strzałem głową popisał się tym razem Amarildo Balotelli.

Na 20 minut przed zakończeniem spotkania zawodnicy z Łagowa zadali decydujący cios i co ciekawe po raz trzeci pokonali golkipera gospodarzy strzałem głową. Po rzucie rożnym gola zdobył Szymański.

ŁKS Łagów z dorobkiem 31 punktów zajmuje 12. miejsce w tabeli III ligi.

Chełmianka Chełm – Wisła Sandomierz 3:0 (1:0)

Bramki: Brzozowski 17, Skoczylas 61, Myśliwiecki 68

Chełmianka: Ciołek - Brzozowski (81’ Grądz), Wołos, Mazurek, Giletycz, Prytuljak (74’ Kotowicz),  Brzyski (81’ Wawryszczuk), Bednara (64’ Bonin), Skoczylas, Wójcik, Myśliwiecki.

Wisła: Jurewicz - Klockowski (60’ Stasiak), Sudy, Serek (75’ Wiśniewski), Kuśmierczyk, Zawiślak, Chmielowiec, Tyl, Antochów (70’ Taranek), Stańczyk, (60’ Kopczak), Matuszewski (70’ Pieniążek).

Niestety piłkarze Wisły Sandomierz nie będą dobrze wspominać pierwszego wyjazdu w rundzie rewanżowej. Nieco ponad kwadrans po rozpoczęciu spotkania, gospodarze objęli prowadzenie, a strzelcem był Dawid Brzozowski.

W drugiej połowie Chełmianka grająca w pewnym momencie z dwoma byłymi zawodnikami ekstraklasowych klubów – Grzegorzem Boninem i Tomaszem Brzyskim, dwukrotnie w odstępie siedmiu minut pokonała bramkarza Wisły. Gole zdobywali Skoczylas oraz Myśliwiecki i ostatecznie sandomierzanie ulegli w Chełmie 0:3.

37 punktów po 21 meczach, daje obecnie Wiśle piąte miejsce w ligowej tabeli.

KSZO 1929 Ostrowiec – Sokół Ostróda 1:0 (1:0)

Bramki: Stanisławski 16

KSZO 1929: Lipiec - Mężyk, Chrzanowski,  Kaczmarek, Partyka,  Nowak (66’  Smuczyński),  Zaklika,  Paluch,  Kraśniewski, Dwórzyński,  Stanisławski.

Sokół: Zając I - Drelich, Jędryas, Purcha,  Kapuściński, Lis, Majda, Grasza,  Mazurek, Hass,  King.

Już w 16. minucie ostrowczanie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, w polu karnym z bliskiej odległości celnie uderzył Szymon Stanisławski.

Mimo kilku groźnych szans z obu stron bramka z początku spotkania okazała się jedyną w tym meczu i to zawodnicy KSZO mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

KSZO po wygranej ma w dorobku 35 „oczek” i plasuje się na siódmej pozycji.

Korona II Kielce – Stal Kraśnik 0:0 (0:0)

Korona II: Osobiński - Prętnik, Dziubek (K), Seweryś - Cukrowski (90' Majewski), Petrović, P. Lisowski, R. Turek, Bielka (46' Szpakowski) - Piróg (69' Rozmysłowski), Rybus.

Stal: Borusiński - Gajewski, Dyszy, Jagieła, Michalak (K) - Chudyba (73' Łokieć), Wolski, Popiołek (73' Bartoś), Czelej (77' Woźniak) - Cybula, Zawierucha (73' Mażysz).

Mimo gry przez większość spotkania w przewadze, kielczanie w sobotnie popołudnie nie byli na tyle skuteczni, aby pokonać bramkarza gości – Borusińskiego. Swoje szanse mieli m.in. Zvonimir Petrović czy Artur Piróg, ale brakowało dokładności przy uderzeniach i spotkanie, które było debiutem na ławce trenerskiej w Koronie II Dariusza Kozubka, zakończyło się bezbramkowym remisem.

Rezerwy Korony mają 24 punkty i są na 14. miejscu w tabeli rozgrywek III ligi.

W 23. kolejce Wisła Sandomierz zagra u siebie z Wisłoką Dębica, a w derbach województwa ŁKS Łagów również na własnym obiekcie podejmie rezerwy Korony Kielce. Zwodnicy KSZO 1929 Ostrowiec Św. na wyjeździe zmierzą sie z Orlętami Radzyń Podlaski. Wszystkie te mecze odbędą się w sobotę 6 marca.