PSG pokazało siłę. Łomża Vive rozbita w Paryżu

wtorek, 23 lutego 2021 19:35 / Autor: Sebastian Kalwat

W zaległym meczu 9. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, Łomża Vive Kielce wysoko przegrała na wyjeździe z Paris Saint-Germain 26:37. Niemal od samego początku, podopieczni Tałanta Dujszebajewa wyraźnie nie potrafili dotrzymać kroku fantastycznie dysponowanym w tym dniu Francuzom.

Obie drużyny rozpoczęły ze sporym animuszem. Zdobywały bardzo szybkie bramki niemal po kilku podaniach w ataku. Niestety, to gospodarze wyszli zwycięsko z tej wymiany ciosów i po około 10. minutach prowadzili 7:3, a chwilę później 9:4.

Kolejna faza meczu była bardziej wyrównana i na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy PSG nadal prowadziło różnicą pięciu goli (12:7).

Ostatnie fragmenty tej części gry zdecydowanie należały do paryżan, którzy bezlitośnie wykorzystywali każdy błąd podopiecznych trenera Tałanta Dujszebajewa. Na domiar złego w 29. minucie Arkadiusz Moryto, wykonując rzut karny, trafił piłką w twarz bramkarza PSG Vincenta Gerarda i sędziowie podjęli nieco kontrowersyjną decyzję, pokazując kieleckiemu skrzydłowemu bezpośrednią czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie. Do przerwy Łomża Vive przegrywała 10:19 i była zmuszona przystępować do drugiej części bez nominalnego prawoskrzydłowego w składzie.

Niestety druga odsłona, z punktu widzenia kieleckiego zespołu, również nie zaczęła się dobrze. Paryżanie nadal grali niesamowicie skutecznie w ataku, a w obronie nie pozwalali Łomży Vive na zbyt wiele i w 40. minucie było już 26:13 dla gospodarzy.

Kolejne minuty to nieustanna dominacja PSG, które punktowało wyraźnie już zmęczonych i podłamanych kielczan. Na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania było 34:19 dla Francuzów.

Ostatnie fragmenty pojedynku były rozgrywane spokojnieji. Paryżanie pewni triumfu nie forsowali tempa, zaś kielczanie nie mieli w tym dniu wystarczająco dużo argumentów, aby zagrozić gospodarzom i ostatecznie przegrali 26:37.

W czwartek Łomżę Vive Kielce czeka kolejny mecz w rozgrywkach Ligi Mistrzów. "Żółto-biało-niebiescy" na Węgrzech zagrają z Pickiem Szeged.

PSG – Łomża Vive Kielce 37:26 (19:10)

PSG: Gerard, Genty – Remili 4, Luc Steins 6, L. Karabatić 3, Sole, Syprzak 4, M. Hansen 6, Nahi 5, H. T. Hansen 1, Grebille, Moros, Keita, Kristopans 3, Kounkoud, Prandi 5.

Łomża Vive: Wolff, Kornecki – Surgiel 1, Olejniczak 1, Gębala, Kulesz 2, Karacić 1, D. Dujszebajew, A. Dujszebajew 5, Vujović 4, Moryto 2, Karaliok 2, Sićko 5, Tournat 2, Kaczor.