Stella bezkonkurencyjna w IV rundzie Ekstraklasy Łuczniczej i Pucharze Polski. Zawodnicy zgarnęli trzy medale

niedziela, 01 września 2019 04:04 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Złoty medal wywalczyła w sobotę w Kielcach męska drużyna Stelli Kielce podczas rozgrywanych w Kielcach zawodów IV Rundy Ekstraklasy i I Ligi Drużynowych Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn. Panowie wygrali wszystkie pojedynki rozgrywane w systemie każdy z każdym. Indywidualnie pierwsze miejsce w Pucharze Polski wywalczył Mateusz Bucki, a drugie Maciej Fałdziński.

Drużyna Stelli w składzie: Maciej Fałdziński, Mateusz Bucki, Dawid Kulik i Daniel Szkuta prowadziła już po kwalifikacjach. W pojedynkach panowie również okazali się bezkonkurencyjni. W starciach z drużyną MLKS Czarnej Strzały Bytom i KS Społem Łódź wywalczyli komplet punktów setowych. Z kolei w potyczce z LKS Łucznikiem Żywiec oddali tylko jeden set. – Cieszy nas to, że wracamy na dobre tory i to na tydzień przed mistrzostwami Polski. Mamy nadzieję, że to dobry prognostyk przed tymi zawodami. Nie popadamy jednak w hurraoptymizm, ponieważ zawody są dość słabo obsadzone pod względem ilości drużyn. Brakowało też kilku zawodników z podstawowych składów – ocenia Maciej Fałdziński.

Kielczanie udanie rozpoczęli również zmagania indywidualne w ramach rozgrywanej równolegle V Rundy Pucharu Polski Seniorów OPEN. Po sobotnich kwalifikacjach pierwsze miejsce zajmował Maciej Fałdziński, tuż za nim plasował się Mateusz Bucki, a z czwartej lokaty do rundy eliminacyjnej startował Dawid Kulik. Ósme miejsce po kwalifikacjach zajmowała Małgorzata Góral.

W finale zmagań indywidualnych Mateusz Bucki zmierzył się z Jakubem Banaszakiem z BKS Bydgoszcz. Zwyciężył wynikiem setowym 6:2. – Jestem pozytywnie zaskoczony swoim wynikiem, ponieważ ostatnio zrobiłem sobie w treningach przerwę, by nabrać nieco czucia do strzelania. Pomimo że nie było tu licznej obsady, to uważam, że było się z kim zmierzyć. Start oceniam pozytywnie. Z kolei w walce o brązowy medal Maciej Fałdziński zmierzył się z Michałem Basiurasem z KS Społem Łódź. Wygrał ten pojedynek z wynikiem 7:1. Ostatecznie, z uwagi na punkty zdobyte za pierwsze miejsce po kwalifikacjach, zmagania zakończył na drugim miejscu.

Zawody zostały zorganizowane we współpracy z Totalizatorem Sportowym. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.