Stella potrójnie medalowa

niedziela, 19 lutego 2017 13:08 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

3 medale, w tym jeden srebrny i dwa brązowe przywiozła Stella Kielce z Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Łucznictwie, które zakończyły się dziś w Kielnarowej.

Na najniższym stopniu podium stanęły drużynowe reprezentacje Stelli: męska w składzie Tomasz Przepióra, Maciej Fałdziński, Daniel Szkuta i Mateusz Bucki oraz kobieca, w której wystąpiła Małgorzata Góral, Marta Maciejewska i Aleksandra Baran. Ostatnia z wymienionych walczyła również w finale rozgrywek indywidualnych. Pojedynek o złoto przegrała z Małgorzatą Mickiewicz z MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska. Zdaniem trenera kieleckich łuczników, Arkadiusza Ponikowskiego, start był udany. - Nie pamiętam, by indywidualnie wśród kobiet zawodniczka Stelli zdobyła taki medal. Jest to więc występ nie tylko satysfakcjonujący, ale wręcz historyczny. Należy pamiętać również o tym, że od dwóch lat nasza męska drużyna nie zdobywała medali na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów. Z kolei kobiety obroniły zeszłoroczny tytuł - ocenia Ponikowski.

Na początku marca o tytuły mistrzów Polski powalczą w Dobczycach juniorzy i młodzieżowcy.