Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Zdobył złoto i powalczy o kolejny medal

środa, 24 sierpnia 2016 12:52 / Autor: Piotr Wójcik
Zdobył złoto i powalczy o kolejny medal
Zdobył złoto i powalczy o kolejny medal
Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Sebastian Bątor ze Stelli Kielce powalczy na początku września o tytuł Mistrza Polski w łucznictwie polowym field. W miniony weekend zdobył złoty medal na rozegranych w Rybniku Mistrzostwach Polski w konkurencji 3D tego sportu.

- Początkowo musiałem zmierzyć się z presją, jaką sam na siebie wywierałem. Teoretycznie byłem najsilniejszym zawodnikiem wśród startujących. Mimo niepowodzeń i złych ocen odległości na początku zmagań, w wyniku których wstępnie plasowałem się na końcu stawki, udało mi się uspokoić emocje i wygrałem pięćdziesięcioma punktami. Jeśli chodzi o zbliżające się Mistrzostwa Polski w łucznictwie polowym typu field, to nie ukrywam, że cel minimum to pierwsza ósemka. Jeśli udałoby się dostać do czołowej czwórki to byłby duży sukces - ocenia Sebastian Bątor.

Odmiana 3D łucznictwa polowego polega na strzelaniu do sylwetek zwierząt umieszczonych w terenie. W konkurencji field zawodnicy strzelają do tarcz. W obu konkurencjach uczestnicy zawodów sami oceniają odległość do celu. Łucznictwo polowe to stosunkowo młoda dyscyplina sportu. Zawody w randze Mistrzostw Polski rozgrywane są od 2011 roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO