Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski do Rodziny Radia Maryja: Jako ochrzczeni wszyscy jesteśmy misjonarzami

poniedziałek, 26 października 2020 20:41 / Autor: Marzena Rygiel
Biskup Jan Piotrowski do Rodziny Radia Maryja: Jako ochrzczeni wszyscy jesteśmy misjonarzami
Biskup Jan Piotrowski do Rodziny Radia Maryja: Jako ochrzczeni wszyscy jesteśmy misjonarzami
Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

– Głoszenie Ewangelii to troska o całego człowieka, jego ciało i duszę – mówił biskup kielecki Jan Piotrowski podczas Spotkania Rodziny Radia Maryja w ramach Tygodnia Misyjnego. Msza święta odprawiona została 26 października w bazylice katedralnej w Kielcach.

W swojej homilii biskup przywołał między innymi postać świętego papieża Polaka.

– Największym misjonarzem naszych wieków był święty Jan Paweł II. Do głoszenia Dobrej Nowiny Jezus zaprosił zaledwie dwunastu apostołów. Zlecił im to ponadczasowe zadanie: „Uczcie ich zachowywać wszystko co im przekazałem” – mówił duszpasterz. – Nas jest znacznie więcej niż apostołów. Dlaczego więc Ewangelia nie dociera tam, gdzie ludzie tęsknią za prawdą i wolnością? – pytał.

Biskup zwrócił także uwagę, że gwarantem wypełnienia zadania głoszenia Dobrej Nowiny jest Chrystus.

– Od powierzenia apostołom zadania przez Jezusa nic nie było dla nich zbyt trudne. Poszli na krańce świata i rozpowszechniali Ewangelię. Nawrócony Szaweł pod swoim adresem skierował słowa „Jest dla mnie powodem do chluby, że głoszę Ewangelię”. Misja w sercu chrześcijan jest częścią drogi, która jest życiem. Źródłem odwagi do tego jest Chrystus, który pragnie byśmy mieli życie w obfitości – nauczał hierarcha.

Duszpasterz naszej diecezji przypomniał także o mocy modlitwy różańcowej i konieczności dopatrywania się wzoru do naśladowania w Matce Boskiej.

– Należy przyjąć dobrą radę Maryi „Uczyńcie wszystko cokolwiek wam powie”. Tylko idąc za tą radą możemy zrealizować zadanie powierzone nam dwa tysiące lat temu. Różaniec, jak pisał Jan Paweł II, to najlepsze narzędzie w rękach współczesnego apostoła. Bądźmy w szkole wiary Maryi, aby uczyć się całej prawdy o Jezusie Chrystusie. Prowadzi to do zrozumienia życiowego dialogu z Bogiem – podsumował biskup.

Posłuchaj całej homilii:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO