Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski: W tabernakulum Jezus jest dla nas

czwartek, 14 października 2021 19:34 / Autor: Wojciech Dudkowski
Biskup Jan Piotrowski: W tabernakulum Jezus jest dla nas
Biskup Jan Piotrowski: W tabernakulum Jezus jest dla nas
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Dwadzieścia cztery godziny potrwa „Adoracja Miłości Boga i Człowieka” w kieleckim kościele seminaryjnym pod wezwaniem świętej Trójcy. Klerycy, a także wierni modlą się o święte powołania do kapłaństwa. Modlitwę rozpoczęła Eucharystia pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego.

Zebranych w świątyni przywitał rektor kieleckiego Wyższego Seminarium Duchownego, ks. dr Paweł Tambor.

- Adoracja Miłości Boga i Człowieka to nie tylko nazwa, ale żywa rzeczywistość naszej modlitwy, naszego trwania przed Bogiem i Jego adoracji. Modlimy się o nowe powołania, ale także za wszystkich, którzy towarzyszą nam, zwłaszcza za świeckich, którzy trwają już wiele lat na modlitwie w intencji naszej wspólnoty seminaryjnej – zaznaczył.

Homilię wygłosił biskup Jan Piotrowski. Mówił o przeżywaniu Mszy Świętej i adoracji Najświętszego Sakramentu przez świętego Jana Marię Vianney’a.

- Szczególnie umiłowaną formą modlitwy tego świętego i skromnego proboszcza była adoracja Najświętszego Sakramentu. Długo modlił się przed Tabernakulum. W jednym ze świadectw o nim czytamy: „Po konsekracji widać było jego twarz rozpromienioną szczęściem, a szczególnie przed Komunią Świętą, kiedy trzymał hostię w swych dłoniach. Robił on przerwy, spoglądając na nią z uśmiechem, zdawać się mogło, że widział Pana Naszego oczyma ciała”. Kapłan mówił także: „Gdy podczas Mszy Świętej trzymam w rękach Pana Boga, czy może mi czegoś odmówić?” – wspomniał biskup.

Kaznodzieja wspomniał także przykład błogosławionego Carla Acutisa, piętnastolatka wyniesionego na ołtarze rok temu:

- Na propozycję pielgrzymki do Jerozolimy, odpowiedział „Jeżeli Jezus przebywa wśród nas na zawsze, gdziekolwiek znajduje się konsekrowana hostia, jaki jest sens zwiedzania miejsca, gdzie przebywał dwa tysiące lat temu? Dziś każde Tabernakulum powinno być odwiedzane z taką samą pobożnością”.

Pasterz naszego Kościoła mówił także o przeżywaniu Eucharystii w naszych czasach:

- W tabernakulum Jezus jest dla nas. To my do niego przychodzimy. On jest, był i będzie, zawsze. Taka jest natura Bożej miłości – zaznaczył.

Wysłuchaj całej homilii:

Po Mszy Świętej na Ołtarzu wystawiony został Najświętszy Sakrament w monstrancji. Jego adoracja potrwa całą dobę, aż do piątku do godziny 18. Wtedy odprawiona zostanie Eucharystia na jej zakończenie. Taka adoracja odbywa się regularnie, w każdy drugi czwartek miesiąca.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO