Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Dom św. Jana Pawła II otwarty. Niepełnosprawni znajdą miejsca pracy

wtorek, 29 grudnia 2020 12:52 / Autor: Michał Łosiak
Dom św. Jana Pawła II otwarty. Niepełnosprawni znajdą miejsca pracy
Dom św. Jana Pawła II otwarty. Niepełnosprawni znajdą miejsca pracy
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Przy ulicy Pietraszki w Kielcach rozpoczął funkcjonowanie Dom św. Jana Pawła II. W ośrodku powstał Zakład Aktywności Zawodowej dla osób niepełnosprawnych, którzy będą pracowali w pracowni pszczelarskiej, ogrodniczej, cukierniczej i rękodzielnictwa.

Jak mówi inicjator powstania tego miejsca i prezes Fundacji Gramy z Tobą, ks. Witold Janocha, jego pragnieniem jest stworzenie tutaj prawdziwego domu. – Chcemy, żeby to był ośrodek, w którym będą dokonywały się prawdziwe dzieła. Pierwszym z nich jest założenie Zakładu Aktywności Zawodowej dla osób z niepełnosprawnością. Dziś, po wielu miesiącach bardzo trudnej i ciężkiej pracy, próbujemy rozpocząć tę działalność – podkreśla ks. Witold Janocha.

W zakładzie znajdzie pracę trzydzieści osób. Będą tam funkcjonowały cztery pracownie specjalistyczne. Jedna z nich to ogród ziołowy. – Stanie się on również polem do kształcenia dzieci i młodzieży. Pracownicy będą uprawiali zioła i tworzyli na ich bazie specjalne produkty. W Pietraszkach znajdziemy także pracownię rękodzieła, której efekty postaramy się sprzedawać. Kupiliśmy także ule i sprzęt do stworzenia pasieki i produkcji własnego lodu. Powstanie tutaj również ciastkarnia – dodaje nasz rozmówca.

Uroczyste otwarcie zainaugurował Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Jana Piotrowskiego. Wzięli w niej udział m.in. wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik oraz senator Krzysztof Słoń.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO