Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Dziś Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

piątek, 11 czerwca 2021 11:19 / Autor: Michał Łosiak
Dziś Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
Fot. bazylikaserca.pl
Dziś Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas uroczystej Mszy Świętej arcybiskup Stanisław Gądecki wraz z całym Episkopatem dokona w Krakowie ponowienia aktu poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Przypomnijmy, że 27 lipca 1920 roku na Jasnej Górze Episkopat Polski dokonał poświęcenia Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Akt ten ponowiono rok później w Krakowie, w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa, przy okazji konsekracji świątyni.

– Są wydarzenia, które zapisują się na trwałe na kartach historii. U początków odrodzonej Rzeczpospolitej, to co wydarzyło się w Krakowie w 1921 roku i było związane z poświęceniem Polski Boskiemu Sercu Pana Jezusa było religijnym aktem odwagi, ufności i zawierzenia, a jednocześnie lekarstwem na to co się wówczas działo – tłumaczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Sto lat później, 11 czerwca 2021 roku Episkopat dokona ponownego poświęcenia naszego kraju w bazylice NSPJ w Krakowie podczas Mszy Świętej o godzinie 18. Eucharystii będzie przewodniczył arcybiskup Stanisław Gądecki.

– Należy zwrócić uwagę na walor Serca Jezusowego w odniesieniu do każdego człowieka, rodziny, ojczyzny i całego świata. Polega to na tym, że nie tylko obdarza nas Ono miłością, ale zdejmuje jarzmo. To nic innego, niż nasze grzechy, a także ciężary życiowe i brak punktów odniesienia. Te akt jest impulsem do przypomnienia prawdy o Sercu Pana Jezusa. Nie wystarczy tylko raz wyrazić swoje zaufanie, ale je ponowić, tak jak odnawiają się pokolenia. Dziękujemy za wiele łask, wolność i przemiany, które dokonały się w naszej ojczyźnie – mówił arcybiskup Stanisław Gądecki.

Warto dodać, że dziś nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO