Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Elżbietanki dały świadectwo na Wesołej

poniedziałek, 14 listopada 2022 12:25 / Autor: Łukasz Czerwiak
Elżbietanki dały świadectwo na Wesołej
Elżbietanki dały świadectwo na Wesołej
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Z okazji Światowego Dnia Ubogich Centrum Duszpasterskie „Wesoła54” gościło przedstawicielki zgromadzenia Sióstr Elżbietanek. Zakonnice dały świadectwo, ale także spotkały się z wiernymi przy kawie oraz przespacerowały po Kielcach.

Siostry Elżbietanki służą na co dzień w różnych działach miłosierdzia. Do Kielc przyjechały cztery z nich: Katarzyna, Jana, Elżbieta Józefa oraz pochodząca z Kielc postulantka Sylwia, która od niedawna przebywa w zgromadzeniu w Zalesiu koło Warszawy.  

– Przyjechałyśmy z prowincji warszawskiej, aby podzielić się naszym świadectwem i charyzmatem. Dzień Ubogich jest dla nas szczególnie ważny, ponieważ do nich posyłała nas nasza patronka, św. Elżbieta. Ona jest wzorem osoby, która odznaczała się wyjątkową służbą. Całe swoje życie poświęciła dla osób odtrąconych, z marginesu. Nie dosyć, że dawała im jałmużnę, to jeszcze im pomagała. Pomimo, że żyła w średniowieczu, jest nadal postacią aktualną – mówi siostra Katarzyna, mistrzyni juniorek, czyli formatorka najmłodszych sióstr.

Historią swojego powołania podzieliła się siostra Jana. Jej bratem jest Jakub Wachnik, były siatkarz kieleckiego Effectora. Nawrócenie sportowca było dla niej ważnym momentem w życiu.

– Moje odkrycie Boga wzięło się z nawrócenia Kuby. Koleżanka namówiła go na udział w rekolekcjach. Doświadczył tam żywej relacji z Jezusem i zaczął opowiadać, jak jego życie zmieniło się pod wpływem tego wydarzenia. Zaczął je budować na relacji z Bogiem i czułam od niego miłość i pokój, za którymi tęskniłam. Pamiętam, kiedy mnie przytulił, poczułam ogromne wsparcie  – opowiada zakonnica.

Posłuchaj całego świadectwa:

Obecnie w Polsce jest około 900 Elżbietanek.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO