Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Inauguracja roku katechetycznego w Sanktuarium św. Józefa

poniedziałek, 23 sierpnia 2021 12:26 / Autor: Beata Kwieczko
Inauguracja roku katechetycznego w Sanktuarium św. Józefa
Inauguracja roku katechetycznego w Sanktuarium św. Józefa
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

W najbliższy wtorek i w środę w Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach będą odbywać się diecezjalne spotkania katechetów. Wydarzenie jest związane z rozpoczynającym się niedługo rokiem katechetycznym. Zjazd będzie jednocześnie Diecezjalną Pielgrzymkę Katechetów do Sanktuarium Św. Józefa.

Zjazd rozpocznie się we wtorek, 24 sierpnia. Spotkanie zainauguruje o godzinie 10 wspólna Msza Święta pod przewodnictwem biskupa kieleckiego, Jana Piotrowskiego. Po niej, o godzinie 11.15 rozpoczną się wykłady.

Tak samo będzie wyglądał program spotkania, które odbędzie się w środę, 25 sierpnia. Rozpocznie je Msza Święta o godzinie 10 pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej, Andrzeja Kalety.

– W pierwszy dzień z rąk biskupa otrzymają misję kanoniczną katecheci rozpoczynający pracę w katechezie, w drugi podziękujemy katechetom przechodzący na emeryturę – informuje ks. dr Karol Zegan, dyrektor wydziału katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

Spotkanie jest obowiązkowe dla wszystkich katechetów świeckich i uczących katechezy osób życia konsekrowanego oraz księży.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO