Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Kampania Pola Nadziei rozpoczęta. Wolontariusze zasadzili żonkile

piątek, 01 października 2021 14:23 / Autor: Michał Łosiak
Kampania Pola Nadziei rozpoczęta. Wolontariusze zasadzili żonkile
Kampania Pola Nadziei rozpoczęta. Wolontariusze zasadzili żonkile
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Od uroczystej Mszy Świętej i posadzenia żonkili rozpoczęła się w Kielcach kolejna kampania Pola Nadziei. Akcja ma na celu pomoc Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty.

Mszę Świętą w kościele św. Franciszka z Asyżu w Kielcach odprawił biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Marian Florczyk.

– Spotykamy się w tej świątyni przynagleni i zmotywowani hasłem „Pola Nadziei”. Jak się okazuje, w życiu mamy różnego rodzaju pola. Jest między innymi pole widzenia. Polem jest też grunt danej ziemi. Te dwa pojęcia w jakiś sposób mogą wyjaśnić nam to wydarzenie. Nadzieja jest w nas, tylko czasem nasze wąskie pole widzenia nie pozwala nam dostrzec jej istoty – mówił w homilii biskup Marian Florczyk.

Posłuchaj całej homilii:

Pola Nadziei to kampania międzynarodowa i obecna w wielu miastach w Polsce.  Ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby ludzi chorych pod opieką hospicjów, ale także zbieranie środków na działalność hospicyjną.  

– Akcję będą wieńczyć wiosenne kwesty. Wcześniej podejmiemy szereg różnych działań, eventów, spotkań edukacyjnych. Jeśli się to uda będziemy także w szkołach. Nie zabraknie akcji pisania kartek do hospicjów z okazji świąt. W okolicy 11 lutego, czyli Dnia Chorego i 14 lutego – Dnia Zakochanych planujemy akcję „Serce dla Hospicjum” – tłumaczył ks. Krzysztof Banasik., wicedyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej.

Wolontariuszem w kampanii Pola Nadziei jest m.in. Zuzia ze Szkoły Podstawowej w Krajnie.

– Biorę w niej udział, żeby pomagać potrzebującym. W poprzednich akcjach sadziliśmy kwiaty, zbieraliśmy pieniądze na rzecz hospicjum, ale także sprzedawaliśmy wypieki i ciasta – mówiła.

Po Eucharystii uczestnicy uroczystości wzięli udział w sadzeniu żonkili na jednej z rabat przy ulicy Warszawskiej. W spotkaniu wzięła udział Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, senator Krzysztof Słoń oraz Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty.

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO