Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Ks. Grzegorz Pałys: We wspólnocie świętego Maksymiliana żyjemy swoim patronem

czwartek, 11 sierpnia 2022 10:03 / Autor: Wojciech Dudkowski

O historii kościoła świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach, życiu patrona parafii oraz zbliżającej się  peregrynacji figury świętego Michała Archanioła opowiadał w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat ksiądz Grzegorz Pałys, proboszcz parafii świętego Maksymiliana w Kielcach.

– Heroizm oddania życia przez Maksymiliana Kolbego za Franciszka Gajowniczka jest niesamowity. Nawet w celi śmierci rozmodlił współtowarzyszy. Ale cały jego życiorys to fenomen, jak na jego czasy. Rok przed święceniami, kiedy nie było pieniędzy i maszyn, zorganizował wydawanie Rycerza Niepokalanej w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy. Podczas kilkumiesięcznej pielgrzymki do Japonii zaczął też wydawać to pismo w języku japońskim  – mówił kapłan.

W niedzielę 14 sierpnia odbędą się uroczystości odpustowe ku czci patrona parafii. Jak mówi ksiądz Grzegorz Pałys, w tym roku będą one wyglądały inaczej, niż zwykle

- Odpust jest połączony z nawiedzeniem figury świętego Michała Archanioła z groty w Gargano. Czas w którym żyjemy jest trudny, zło atakuje ze wszystkich stron. Te dwie postacie, świętego Michała, który jest przykładem walki ze złem i ojca Maksymiliana, który pokazał, że miłość Pana Boga jest realna  do samego końca, są nam bardzo potrzebne – zaznaczył proboszcz.

W niedzielę 14 sierpnia Mszy świętej o godz. 12 będzie przewodniczył ks. biskup Andrzej Kaleta.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO