Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Ksiądz Stefan Radziszewski: Po pandemii powoli wraca życie w Kościele

czwartek, 23 września 2021 09:48 / Autor: Wojciech Dudkowski

O planach duszpasterskich na kolejne miesiące mówił w programie "Prawdę Mówiąc" Katarzyny Bernat ks. prof. Stefan Radziszewski, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego na kieleckim Białogonie.

– Po pandemii powoli wraca życie w kościele, wrzesień spędzamy z maksymami pobożnego jezuity Baltazara Gracjana – są komentowane przez liturgią Mszy Świętej w każdą niedzielę września. W październiku natomiast będziemy spotykać się z ciekawymi ludźmi – zaczynamy od misjonarza, który posługiwał wśród Masajów w dalekiej Tanzanii, w kolejną niedzielę odwiedzi nas ksiądz Zygmunt Kwieciński z Piekoszowa, który  posługiwał w Kazachstanie. W trzecią niedzielę października spotykamy się ze wspólnotą Guadelupe z Lublina. W czwartą będziemy gościć ojca Pawła Baranieckiego, karmelitę, który wprowadzi nas w tajemnice życia duchowego – zapowiada ksiądz Stefan Radziszewski.

W starym, drewnianym kościółku na Białogonie planowane są natomiast „Jesienne spotkania z Apostołem”.

– W dziewięć kolejnych sobót, od 18 września do 6  listopada, będziemy się spotykać na czytaniu Listów Apostolskich. Zaczęliśmy od listu do Efezjan, skończymy na Galatach. Pierwszego października, w dzień poświęcony świętej Teresce od Dzieciątka Jezus planujemy nabożeństwo „Proś o niemożliwe” z poświęceniem róż, ale także z pisaniem listów. Często w modlitwie wypowiadamy nasze prośby, tym razem napiszemy je w formie listów, które złożymy u stóp Matki Bożej, a za rok listy wrócą do ich autorów – zaznacza proboszcz parafii na Białogonie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO