Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Kuria apeluje o zasłanianie ust i nosa w kościołach

poniedziałek, 10 sierpnia 2020 12:39 / Autor: Michał Łosiak
Kuria apeluje o zasłanianie ust i nosa w kościołach
Kuria apeluje o zasłanianie ust i nosa w kościołach
Michał Łosiak
Michał Łosiak

O zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw zaapelowała do wiernych Kuria Diecezjalna w Kielcach. – Stan zagrożenia epidemicznego wcale się nie zmniejsza – tłumaczy ks. Mirosław Cisowski, wikariusz biskupi ds. duszpasterstwa.

Apel Kurii Diecezjalnej w Kielcach to nawiązanie do słów, jakie do wiernych skierował abp Stanisław Gądecki. „Wakacyjny czas sprzyja wypoczynkowi, podróżowaniu i spotkaniom z najbliższymi, może on jednak osłabić naszą czujność. Epidemia się nie skończyła i dlatego – w trosce o zdrowie wszystkich, zwłaszcza osób bardziej narażonych – proszę o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych”, napisał arcybiskup.

Kuria zwraca uwagę kapłanom na obowiązkową dezynfekcję rąk  przed udzielaniem Komunii Świętej i dezynfekcję konfesjonałów. – Prosimy o przypominaniu o obowiązkowym zakrywaniu ust i nosa uczestnikom liturgii. To przypomnienie jest o tyle ważne, że stan zagrożenia epidemicznego wcale się nie zmniejsza, ale przez nieodpowiedzialne zachowania wielu osób nawet rośnie – dodaje ks. Mirosław Cisowski.

(za: diecezja.kielce.pl)

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO