Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Msza Święta za zmarłych w miechowskim Hospicjum

poniedziałek, 15 listopada 2021 19:01 / Autor: Michał Łosiak
Msza Święta za zmarłych w miechowskim Hospicjum
Msza Święta za zmarłych w miechowskim Hospicjum
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Ojciec Rafał Ściborowski, opat Archopactwa Cystersów w Jędrzejowie odprawił Mszę Swiętą w intencji 377 zmarłych w Hospicjum Caritas Diecezji Kieleckiej im. bł. s. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie. – Wspomnienie jest formą spotkania – mówiła siostra Benedykta Majzner, kierownik placówki.

To wydarzenie jest ważne dla wszystkich osieroconych oraz stanowi formę spotkania i podtrzymywania relacji. Eucharystię poprzedziły wypominki.

– Przez waszą obecność tutaj, mówicie swoim najbliższym: Mamo, Tato, Siostro, Braciszku, Synu, Córeczko, kocham Cię. Pomimo tego, że nie ma ciebie obok mnie, ja nadal Cię kocham, nadal pamiętam, nadal tęsknię a w moich oczach na twoje wspomnienie nadal pojawiają się łzy. Wiem jednak, że jest ci teraz dobrze, nie cierpisz i wierzę, że przyjdzie taki czas, kiedy znowu się spotkamy – dodała siostra albertynka, po której wolontariusze i pracownicy w sposób symboliczny składali znicze u progu ołtarza.

Między odczytywanymi imionami i nazwiskami wybrzmiewały pieśni zespołu młodych wykonawców z Miechowa.

Mszy Świętej przewodniczył ojciec Rafał Ścibiorowski, a koncelebrowali ją ojcowie cystersi, ks. Franciszek Siarek oraz ksiądz Andrzej Satro.

Opat z Jędrzejowa wspominając doświadczenie życia przy łóżku chorego - przytaczał słowa, mówił o myślach, jakie pojawiają się przy odejściu kogoś bliskiego.

Po zakończonej Mszy Świętej wolontariusze przy wyjściu z Bazyliki rozdawali świeczki z graficznym napisem: „Wspomnienie jest formą spotkania”, które zabierały rodziny osierocone, by zaświecić na grobie swoich najbliższych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO