Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Pojedź do Turynu na spotkanie młodych Taize

środa, 27 października 2021 15:52 / Autor: Michał Łosiak
Pojedź do Turynu na spotkanie młodych Taize
Fot. diecezja.kielce.pl
Pojedź do Turynu na spotkanie młodych Taize
Fot. diecezja.kielce.pl
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już niedługo w Turynie odbędzie się 43. Europejskie Spotkanie Młodych Taize. W wydarzeniu wezmą udział młodzi ludzie z diecezji kieleckiej.

– Po zeszłorocznych trudnościach związanych z pandemią i początkowej niepewności co do tego, jak spotkanie będzie wyglądać w tym roku, już wiemy, że odbędzie się w sposób tradycyjny, czyli na żywo, w samym Turynie – mówi ks. Michał Bieroński, koordynator Diecezjalnego Przygotowań do Europejskiego Spotkania Młodych.

Corocznie na przełomie starego i nowego roku wspólnota organizuje w jednym z europejskich miast modlitewne spotkania ekumeniczne. Młodzież zostaje przyjęta przez parafie. Zakwaterowanie ma miejsce u rodzin goszczących lub w obiektach publicznych takich jak np. szkoły lub sale gimnastyczne. Modlitwy, a także obiad i kolacja mają miejsce najczęściej w wielkich halach wystawowych zaadaptowanych specjalnie na tę okazję. Spotkanie to czas modlitwy, różnych warsztatów tematycznych, spotkania z ludźmi z całej Europy i poznawania miejscowej kultury. 

Wyjazd z Kielc planowany jest 26 grudnia. Po drodze uczestnicy odwiedzą Wiedeń, a stamtąd pojadą prosto do Turynu. Powrót będzie miał miejsce 2 stycznia 2022 roku.

Szczegóły dotyczące ceny wyjazdu znajdziecie tutaj: https://diecezja.kielce.pl/taize-w-turynie-20212022

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO