Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Poświęciliśmy pojazdy

niedziela, 25 lipca 2021 13:29 / Autor: Wojciech Dudkowski
Poświęciliśmy pojazdy
Poświęciliśmy pojazdy
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

W liturgiczny dzień świętego Krzysztofa odbyło się w parafiach w całej Polsce tradycyjne błogosławieństwo pojazdów i kierowców oraz zbiórka ofiar na cele misyjne.

W parafii świętego Józefa Oblubieńca NMP w Zagnańsku błogosławieństwo cieszyło się dużym zainteresowaniem wiernych. Odbywało się po każdej Mszy Świętej na przykościelnym parkingu i poprzedzone było modlitwą w intencji kierowców.

– Warto przyjechać dziś poświęcić swój pojazd i uświadomić sobie, kim jest święty Krzysztof. Każda rzecz, w tym także i samochody są geniuszem ludzkiego rozumu, nad którym trzeba panować, aby był on wykorzystany dla dobra i własnego rozwoju. Patrząc natomiast przez pryzmat wiary – aby samochód służył ku naszemu zbawieniu, wożąc nas m. in. do świątyni i cieszył rodzinę, która może wspólnie podróżować – powiedział Radiu eM ksiądz Adam Pajda, proboszcz parafii św. Józefa w Zagnańsku.

- Każdy pojazd może służyć dobru własnemu, dobru bliźnich, a patrząc na to głębiej – samemu Chrystusowi. Wszystko, co jest wyprodukowane przez człowieka, dzięki geniuszowi jego rozumu, umiejętności i talentów, zawdzięczamy Bogu i Jemu powinniśmy za to dziękować – dodał ksiądz proboszcz i przypomniał o modlitwie na rozpoczęcie podróży.

– Przyjechałam dziś poświęcić swój samochód ponieważ jestem praktykującą katoliczką i wierzę w moc takich obrzędów. W poświęconym samochodzie czuję się bezpieczniej – mówi pani Agnieszka.

Poświęceniu pojazdów towarzyszła zbiórka środków na pojazdy dla misjonarzy.

W tym roku wierni diecezji kieleckiej zbierają fundusze na zakup pojazdu dla ks. Wojciecha Skorupy – misjonarza w Kazachstanie.

„Środki transportu w misjonarskim posługiwaniu odgrywają ważną i niezastąpioną rolę. Nie tylko ułatwiają i umożliwiają codzienną pracę, ale i pomnażają możliwości pomocy i częstszej obecności w wielu wspólnotach i stacjach misyjnych oddalonych od misyjnego centrum” – napisał w liście do wiernych bp  Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji

Dzięki ofiarom zebranym podczas ubiegłorocznej Akcji św. Krzysztof, MIVA Polska zrealizowała 78 projektów na 137 różnych pojazdów w 26 krajach świata. Zakupione zostały 52 samochody, 2 ambulanse, 4 busy, 24 motocykle, 51 rowerów dla katechistów, 2 traktory i 1 koń z wozem.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO