Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

„Betlejem w Polsce” tym razem online

poniedziałek, 14 grudnia 2020 20:22 / Autor: Michał Łosiak
„Betlejem w Polsce” tym razem online
„Betlejem w Polsce” tym razem online
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Świąteczne widowisko „Betlejem w Polsce”, podobnie jak inne wydarzenia kulturalne, przenosi się w tym roku do sieci. Koncert „Pomoc z nieba” obejrzymy online, a dochód z niego zostanie przeznaczony na pomoc dla potrzebujących.

Od siedmiu lat widzowie w całej Polsce mieli okazję świętować Boże Narodzenie, uczestnicząc w widowiskach Betlejem w Polsce. Ze względu na bieżącą sytuację, organizator trasy zaprasza wszystkich do wirtualnej przestrzeni na koncert „Pomoc z nieba". Miejsca są tu dostępne bez limitu. Z każdego z nich scena będzie tak samo dobrze widoczna, a koncert obejrzymy jeszcze wiele dni po premierze.

Pierwszego dnia Świąt zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pieśni Bożonarodzeniowe z sześciu poprzednich edycji koncertu. Na widowisko złożą się nowe aranżacje tych utworów, które w poprzednich latach najbardziej zostały przez publiczność zapamiętane i wywołały u niej największe emocje. Tym razem głosy widzów nie tylko dołączą – jak co roku – do wspólnego kolędowania i składania sobie życzeń, lecz także będą liczyły się w internetowym głosowaniu, w którym zostaną wybrane najpiękniejsze kolędy.

W tegorocznej edycji Betlejem zaśpiewają je młodzi artyści,największe talenty polskiej wokalistyki: Kacper Bator, Anita Dudczak, Gabi Gąsior, Anna Gąsienica-Byrcyn, Luisa Kliś, Marta Król, Martyna Jelita, Andrzej Lampert, Kasia Moś, Kuba Molęda, Beata Przybytek i Roksana Węgiel.

Na Boże Narodzenie 2020 organizator corocznej trasy „Betlejem w Polsce" przygotował prezent dla tysięcy internautów: bezpłatną płytę "Kolędowanie na Tysiące Głosów Live". Znalazły się na niej pieśni Bożonarodzeniowe w wykonaniu blisko 120-tysięcznego chóru, złożonego z tych widzów, którzy byli obecni podczas wszystkich sześciu edycji Betlejem w Polsce - na widowniach wielu sal koncertowych w całym kraju - i dotychczas kolędowali wspólnie z 28 artystami.

Szczegóły na: http://betlejemwpolsce.pl/

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO