Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

"Calineczka. Magia tkwi w naturze". Spektakl eko-akrobatyczny

środa, 30 grudnia 2020 13:01 / Autor: Adrianna Linertowicz
"Calineczka. Magia tkwi w naturze". Spektakl eko-akrobatyczny
Fot. FB Bohema House. Teatr Ekologiczny
"Calineczka. Magia tkwi w naturze". Spektakl eko-akrobatyczny
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Każdy dobrze zna baśń o Calineczce. Tym razem jednak jej historię możemy poznać od zupełnie innej strony. Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenia, odpady. Co się stanie z naszym środowiskiem? Na te pytania poznamy odpowiedź podczas premierowego spektaklu edukacyjnego nie tylko dla najmłodszych.

Na to niezwykłe wydarzenie zaprasza Teatr Ekologiczny Bohema House - jedyny taki teatr na świecie. Już 31 grudnia będzie można poznać nowatorską interpretację znanej baśni Christiana Andersena. Główna bohaterka będzie musiała zmierzyć się ze zmianami klimatu i zanieczyszczeniem odpadami. W dobie pandemii spektakl przybierze wyjątkową formę edukacji ekologicznej online przez ekosztukę.  

Przedstawienie powstało z myślą o obecnych i o przyszłych pokoleniach. I chociaż skierowane jest głównie do najmłodszych, to również dorośli widzowie z pewnością nie będą się nudzić.

W spektaklu wezmą udział cenieni polscy artyści i akrobaci, którzy występowali chociażby w Las Vegas, czy na słynnych statkach wycieczkowych, gdzie prezentowali się przed największymi tego świata.

Narratorem spektaklu będzie Maciej Orłoś. Z kolei twórcą pierwszego ekologicznego teatru na świecie, a także organizatorem przedstawienia jest dr Katarzyna Michniewska i Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Premiera odbędzie się w czwartek, 31 grudnia o godzinie 12. Do spektaklu będzie można uzyskać dostęp za pośrednictwem kanału YouTube Eko Cykl Organizacja Opakowań S.A. oraz przez facebookowy profil Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. na Facebooku.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO