Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Do „Kubusia” wracają „Sklepy cynamonowe”

piątek, 25 listopada 2022 12:25 / Autor: Łukasz Czerwiak
Do „Kubusia” wracają „Sklepy cynamonowe”
fot. Bartek Warzecha
Do „Kubusia” wracają „Sklepy cynamonowe”
fot. Bartek Warzecha
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W najbliższych dniach na scenie Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego będzie można zobaczyć nagradzane „Sklepy cynamonowe”. Przedstawienie powraca po kilkuletniej przerwie.

Spektakl zostanie wystawiony z racji na 130 rocznicę urodzin i 80 tragicznej śmierci Brunona Schulza. Polski parlament ustanowił rok 2022, Rokiem Brunona Schulza.

– Z tej okazji, po kilku latach przerwy, pokażemy przedstawienie, które miało swoją premierę w styczniu 2015 roku. Twórcy spektaklu mają na swoim koncie udział w licznych festiwalach, m.in. otrzymali główną nagrodę na XVII Festiwalu Sztuki Teatralnej – Sztuka Polskiej Prowincji w Rybniku, w 2015 roku – mówi Agnieszka Gołębiowska, specjalistka ds. marketingu teatru.

Inscenizacyjna oparta jest na eksperymentalnej formie teatru cieni. Scenografia zainspirowana została grafikami artysty. W sztuce wykorzystane zostały sugestywne monologi i współczesna, grana na żywo muzyka, która podkreśla emocje. 

„Sklepy cynamonowe" będzie można zobaczyć w niedzielę, 27 listopada o godzinie 16. Planowane są również cztery przedstawienia szkolne w poniedziałek oraz we wtorek, o godzinie 10 i 12:30.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO