Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

Dotacje dla teatrów

czwartek, 12 kwietnia 2018 10:30 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dotacje dla teatrów
fot. D. Skrzyniarz
Dotacje dla teatrów
Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Dwa kieleckie teatry otrzymały dotacje z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W sumie 517,5 tysiąca złotych umożliwią naszym instytucjom realizację kilku projektów.

Dla „Kubusia”

W ramach ministerialnego programu „Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży” Teatr „Kubuś” dostał 94,5 tys zł na na organizację IV Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! To przegląd najciekawszych polskich spektakli ostatnich miesięcy połączony warsztatami, koncertami czy happeningami. Seria imprez kulturalnych odbędzie się w sierpniu.

Natomiast z programu „Teatr i taniec” instytucja dostała dofinansowanie w wysokości 63 tys. zł na nowe przedsięwzięcie jakim będzie międzynarodowy konkurs twórców lalek ANIMATUS. To nowatorski na skalę kraju projekt w ramach, którego „Kubuś” będzie poszukiwał ciekawych form wyrazu w obszarze teatru lalek. Trzech wybranych w konkursie finalistów rezultaty swoich prac pokaże w formie etiud w Kielcach oraz wybranych miastach w Polsce, co ma też wymiar promocyjny.

Dla Teatru im. Żeromskiego

Teatr im. Stefana Żeromskiego otrzymał dotację w wysokości 360 tysięcy złotych w ramach programu „Teatr i taniec”. Fundusze umożliwią organizację uroczystości jubileuszowych z okazji 140-lecia istnienia kieleckiej sceny dramatycznej. Obchody mają się rozpocząć w styczniu 2019 roku. Warto przypomnieć, że Teatr im. Żeromskiego to jedna z najstarszych scen w Polsce. Dawniej funkcjonował pod różnymi nazwami – Teatr Ludwika, Teatr Polski.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO