Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

Filharmonia Świętokrzyska wydała płytę

piątek, 15 stycznia 2021 14:43 / Autor: Beata Kwieczko
Filharmonia Świętokrzyska wydała płytę
Filharmonia Świętokrzyska wydała płytę
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Filharmonia Świętokrzyska wydała płytę z utworami Ryszarda Bukowskiego - kompozytora, pedagoga i animatora życia muzycznego we Wrocławiu. Znalazły się na niej cztery formy koncertujące z fortepianem.

Ryszard Bukowski urodził się w 1916 roku w miejscowości Cieszkowy w województwie świętokrzyskim. Mieszkał w Warszawie, Katowicach, a od 1948 roku osiadł na stałe we Wrocławiu, gdzie zmarł w 1987 roku. Jego dorobek twórczy obejmuje formy symfoniczne, koncertujące, wokalno-instrumentalne, kameralne, solowe, dzieła sceniczne, muzykę teatralną i filmową.

Na krążku znalazły się cztery formy koncertujące na fortepian z orkiestrą tego nieco zapomnianego twórcy, które warte są przywrócenia zbiorowej pamięci.

Płyta została nagrana w ramach programu "Muzyczny ślad" ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Program jest realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca.

Do wydawnictwa dołączona została książeczka, zawierająca informacje o kompozytorze i wykonawcach, a także tekst analizujący dorobek Ryszarda Bukowskiego ze szczególnym uwzględnieniem nagranych kompozycji. Całość została przetłumaczona na język angielski. Dystrybucja jest bezpłatna.

Poniżej spis utworów, które znalazły się na płycie:

  1. Concertino na fortepian, perkusję i orkiestrę smyczkową (1972)
  2. Koncert potrójny na trąbkę, kotły, fortepian i orkiestrę (1972)
  3. II Koncert fortepianowy (1980)
  4. Trzy nokturny na fortepian i orkiestrę (1985)

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO