Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

Francja w Pałacyku Zielińskiego

piątek, 24 września 2021 15:05 / Autor: Michał Łosiak
Francja w Pałacyku Zielińskiego
Francja w Pałacyku Zielińskiego
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Charles Aznavour, Edith Piaf, Jacques Brel, Georg Brassens – utwory tych artystów usłyszymy 26 września o godzinie 17 w Domu Środowisk Twórczych.  Przed publicznością wystąpi Francois Martineau.

Będzie to niezwykła podróż przez Francję. „Słuchając tych utworów, ale także kompozycji własnych, przeniesiemy się na przedmieścia Paryża, zajrzymy na poddasza malarzy i poetów, zagubimy się w ciasnych uliczkach i na barwnych placach, przysiądziemy do stolików by sączyć wino i odwiedzimy miasta portowe, z których popłyniemy aż do San Francisco. Utwory wchodzące do kanonu piosenki francuskiej jak i te mniej znane oraz współczesne kompozycje zabrzmią w języku oryginalnym oraz polskim”, czytamy na stronie organizatora.

W programie pojawią się także przeboje polskiej sceny muzycznej w wersji francuskiej. Usłyszymy utwory Zbigniewa Wodeckiego, Grzegorza Turnaua czy Ewy Demarczyk. Na scenie wspólnie z Francois pojawi się Mateusz Gurgul - akordeonista, pianista, kompozytor i pedagog. Założyciel i lider formacji GURGUL BAND.

Bilety na koncert w cenie 20 złotych. Szczegóły: https://www.palacykzielinskiego.pl/197-miedzy-sekwana-a-wisla-francois-martineau-koncert-piosenki-francuskiej

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO