Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

Instytucje kultury znów będą nieczynne

czwartek, 18 marca 2021 13:43 / Autor: Beata Kwieczko
Instytucje kultury znów będą nieczynne
Instytucje kultury znów będą nieczynne
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

W związku z podjęciem przez rząd decyzji o czasowym zamknięciu instytucji kultury dla publiczności, wszystkie teatry, muzea i inne placówki w Kielcach i regionie świętokrzyskim zawieszają swoją działalność. Ograniczenia potrwają na razie do 9 kwietnia.

Wszystkie wydarzenia, które były zaplanowane od 20 marca do 9 kwietnia, odwołuje Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach.

– Nie będzie więc między innymi premiery sztuki "Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?", która miała się odbyć w sobotę, oraz wydarzenia z okazji jubileuszu 65-lecia teatru. Odbędą się one w najbliższym możliwym czasie, po otwarciu teatrów dla publiczności – informuje Jolanta Świstak, kierownik literacki "Kubusia".

W związku z obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd, swoje spektakle odwołuje również Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Widzowie nie zobaczą na razie trzech przedstawień: "Och, te duchy!", "Wiśniowy sad" i "Opowieści z Narnii".

Zmieniają się też godziny pracy kasy teatru. Będzie ona czynna tylko od wtorku do piątku, w godzinach od 12 do 17.

"Widzów, którzy zakupili bilety w kasie Teatru, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 41 344 75 00. Widzowie, którzy bilety zakupili internetowo, proszeni są o przesłanie na adres e-mail: kasa@teatrzeromskiego.pl wiadomości zawierającej prośbę o zwrot pieniędzy, imię i nazwisko osoby, która dokonała transakcji oraz numer konta, na jakie powinien wpłynąć zwrot. Prosimy o realizację zwrotów biletów najpóźniej do 31 marca", czytamy na stronie Teatru.

Wszystkie wydarzenia zostały odwołane także w Kieleckim Centrum Kultury. Informacje dotyczące zwrotu pieniędzy za kupione bilety oraz nowych terminów będą podawane na bieżąco na stronie internetowej placówki i jej profilu na Facebooku.

Od najbliższej soboty nie będzie można zwiedzać także muzeów i galerii sztuki. Część tych instytucji zaprasza jednak do skorzystania z oferty online.

Od poniedziałku prawdopodobnie zamknięte zostaną również biblioteki, dlatego placówki zachęcają do zrobienia zapasów książkowych do najbliższego piątku.

W czasie, kiedy książnice pozostaną nieczynne, czytelnicy będą mogli korzystać z samoobsługowego Bibliom@tu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, który będzie dostępny przez 24 godziny na dobę i siedem dni w tygodniu. Na użytkowników czekają także kody Legimi na bezpłatne e-booki. O wszelkich zmianach biblioteka będzie informować na bieżąco.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO