Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

Międzynarodowy Dzień Tańca online

środa, 28 kwietnia 2021 16:24 / Autor: Beata Kwieczko
Międzynarodowy Dzień Tańca online
Międzynarodowy Dzień Tańca online
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji Kielecki Teatr Tańca przygotował kilka wydarzeń, które będą transmitowane w internecie.

O godzinie 12 Elżbieta Pańtak, dyrektor KTT, wygłosi wykład o historii tańca, a po nim ogłoszone zostaną wyniki konkursu, który był przeprowadzony na Facebooku.

Z kolei o godzinie 18 obejrzymy transmisję online dwóch spektakli z "Wieczoru Młodych Choreografów": "Noc na Łysej Górze" w choreografii Kamila Zdańkowskiego oraz "Ja i mój Cień" w choreografii Marty Rolskiej i Małgorzaty Boruń.

Pierwszy spektakl jest inspirowany ludowymi wierzeniami i legendami o Górach Świętokrzyskich. Opowiada historię dwójki dzieci, Jasia i Małgosi, którzy w towarzystwie Czarnego Kota przeżywają niezwykłą przygodę w Noc Kupały.

Natomiast spektakl "Ja i mój Cień" podejmuje temat skrywanych traum, które niczym tytułowy "cień" kładą się na całym naszym bieżącym życiu.

Link do transmisji online zostanie opublikowany w czwartek, 29 kwietnia, na profilu facebookowym teatru oraz stronie internetowej www.ktt.pl. Nagranie będzie dostępne dla wszystkich zainteresowanych nieodpłatnie do 30 kwietnia do godziny 18.

Ponadto, również 29 kwietnia, we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się transmisja online spektaklu taneczno-muzycznego pt. "Niemen" w wykonaniu artystów Kieleckiego Teatru Tańca, pianisty jazzowego Artura Dutkiewicza oraz Chóru Kameralnego Pro Forma z Olsztyna pod kierownictwem Marcina Wawruka. Premiera wznowieniowa spektaklu odbyła się 21 stycznia 2006 roku w Teatrze Rampa w Warszawie. Szczegóły w sprawie transmisji archiwalnego spektaklu dostępne są w mediach społecznościowych Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Kolejna transmisja spektaklu online odbędzie się 1 maja.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO