Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

Mistrz Mowy Polskiej poszukiwany!

czwartek, 18 lutego 2021 11:30 / Autor: Adrianna Linertowicz
Mistrz Mowy Polskiej poszukiwany!
Fot. FB KCK
Mistrz Mowy Polskiej poszukiwany!
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Mówisz w sposób interesujący, elokwentny i zgodnie z zasadami języka polskiego? Konkurs Mistrz Mowy Polskiej może być właśnie dla ciebie! XXI Gala Finałowa odbędzie się w Kieleckim Centrum Kultury, a poprzedzona zostanie cyklem spotkań z Mistrzami Mowy Polskiej.

Ruszyły eliminacje do tegorocznego plebiscytu, które mają wyłonić kandydatów na Mistrza Mowy Polskiej z województwa świętokrzyskiego.

– Jako prezydent miasta jestem dumny, że to właśnie w Kielcach będziemy gościć Mistrzów Mowy Polskiej. Bardzo cieszę się, że w naszym kraju są realizowane programy, które promują ideę kultury języka polskiego, pokazując jego wielobarwność oraz wyjątkowość - mówi prezydent Bogdan Wenta.

– Bardzo chcielibyśmy, aby Mistrzem Mowy Polskiej została osoba z naszego regionu. Wychodzimy z założenia, że nie muszą być to ludzie znani wyłącznie z okładek gazet czy radia, ale również osoby reprezentujące małe środowiska lokalne. Konkurs wielokrotnie udowodnił, że takie osoby też mają możliwość zostania Mistrzem Mowy Polskiej. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych – mówi Marzena Sobala, koordynator tegorocznego konkursu.

A jakimi cechami powinien odznaczać się Mistrz Mowy Polskiej?

– Trzeba mówić poprawnie i składnie, ale przede wszystkim w taki sposób, aby zainteresować opowiadaną historią – tłumaczy Marzena Sobala.

Swój udział zapowiedzieli m.in. Jolanta Tambor, Tomasz Raczek, Magdalena Zawadzka, Przemysław Babiarz, Krzysztof Gosztyła, Beata Tadla i Jerzy Trela.

Zainteresowani mogą typować osoby z regionu, które ich zdaniem zasługują na zaszczytne miano Mistrza Mowy Polskiej. Swoich kandydatów można zgłaszać do 10 marca 2021 r. poprzez formularz kontaktowy dostępny tutaj lub za pośrednictwem profilu facebookowego KCK.

Gospodarzami tegorocznego projektu będzie Miasto Kielce oraz Kieleckie Centrum Kultury. Rolę głównego organizatora pełni dyrektor KCK, Augustyna Nowacka.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO