Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Przed nami Polsko-Ukraiński Festiwal Młodych Talentów

środa, 18 maja 2022 14:11 / Autor: Magdalena Nowak
Przed nami Polsko-Ukraiński Festiwal Młodych Talentów
Przed nami Polsko-Ukraiński Festiwal Młodych Talentów
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

28 maja w kieleckim Parku Miejskim odbędzie się Polsko-Ukraiński Festiwal Młodych Talentów.

– Z przesłaniem na rzecz pokoju wystąpią dzieci i młodzież - kielczanie oraz Ukraińcy, którzy znaleźli w naszym mieście schronienie. Każdy kto śpiewa, recytuje, tańczy lub gra na  instrumencie może zgłosić swój udział – mówi Andrzej Białek ze Stowarzyszenia im. Jana Karskiego w Kielcach.

– W muszli koncertowej wystąpią również uczniowie Centrum Muzyczno-Językowego One-Way, zespoły taneczne i muzyczne uczniów szkół Awans oraz wychowankowie Bursy Magnetica w Kielcach. Na zakończenie Festiwalu zagra zespół DobroBand, to kielecka formacja inspirująca się muzyką z gatunku blues, funky i rock. Podczas trwania występów będzie można zapoznać się z propozycjami      i ofertą współorganizatorów Festiwalu: Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, Centrum Muzyczno-Językowego One-Way, Fundacji Awans, Centrum Hakuma Matata – dodaje.

Organizatorzy przyjmują zgłoszenia do 25 maja w siedzibie Stowarzyszenia im. Jana Karskiego w Kielcach ul. Planty 7 lub mailowo: biuro@jankarski.org.pl  W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, wiek, tytuł i autora utworu oraz kontakt telefoniczny lub mailowy. Każdy uczestnik otrzyma upominek, a jury przyzna trzy wyróżnienia.

Główny organizator Festiwalu, Stowarzyszenie im. Jana Karskiego, od marca prowadzi w swojej siedzibie przy ul. Planty 9 w Kielcach świetlicę dla matek i dzieci z Ukrainy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO