Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

"Spektrum kobiecości" po raz kolejny w Pałacyku Zielińskiego

czwartek, 13 stycznia 2022 12:26 / Autor: Adrianna Linertowicz
"Spektrum kobiecości" po raz kolejny w Pałacyku Zielińskiego
"Spektrum kobiecości" po raz kolejny w Pałacyku Zielińskiego
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Ciepła, kameralna atmosfera, rozmowy przy kawie oraz możliwość osobistego poznania Joanny Jax, autorki wielu powieści historycznych - to wszystko czeka nas już w najbliższą sobotę, na sali koncertowej Pałacyku Zielińskiego.

– Są to wyjątkowe, cykliczne spotkania dla kobiet w spektrum autyzmu, dla tych, które związane są z otoczeniem osób ze spektrum autyzmu, ale nie tylko. Mile widziani są również wszyscy ci, którzy chcieliby poznać to środowisko. Celem jest integracja i zapobieganie społecznemu wykluczeniu – mówi Paulina Papka, prezes kieleckiego oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu.

– Będzie to ciepłe spotkanie autorskie z książką, kawą, dobrym ciastem w domowym, pozytywnym klimacie – dodaje Paulina Papka.  

Joanna Jax zadebiutowała w 2014 roku "Dziedzictwem von Becków". Kolejne powieści: "Długa droga do domu" (2015) i "Piętno von Becków" (2016) ugruntowały status Joanny Jax jako pisarki. Z entuzjazmem przyjęto również sześciotomowy cykl powieściowy – "Zemsta i przebaczenie" (2018), a także książkę "Syn zakonnicy" (2018). W roku 2018 i 2019 ukazał się cykl „Zanim nadejdzie jutro”, „Milczenie aniołów” oraz „Białe róże z Petersburga”. Głosami czytelników wybrana jako finalistka Festiwalu Pióro i Pazur na najbardziej wzruszającą powieść roku 2014. Laureatka Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2016 (nagroda czytelników), dwukrotnie nominowana do Książki Roku 2017 i 2018 portalu Lubimy Czytać w kategorii „książka historyczna”.

Poza pisaniem powieści, zajmuje się także malowaniem na szkle techniką warstwową, pasjonuje ją literatura biograficzna oraz grafika. Dodatkowo jest copywrighterem, pisze felietony i jest wolontariuszką Fundacji dla Rodaka.

W najbliższą sobotę, 15 stycznia, będzie gościć podczas spotkania z cyklu "Spektrum kobiecości" w Pałacyku Zielińskiego. Zainteresowani będą mogli także zakupić jej najnowszą książkę "Zimowy sen" wraz z autografem autorki.

Początek spotkania: godzina 11. Wstęp wolny.

ktaplakat

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO