Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Trwa Festiwal Teatralny w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

poniedziałek, 04 października 2021 13:02 / Autor: Aleksandra Rękas
Trwa Festiwal Teatralny w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
Trwa Festiwal Teatralny w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach zaprasza na spektakle odbywające się w ramach 3. Kieleckiego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego. Impreza potrwa do 12 października, a widzowie mogą liczyć na mnóstwo kulturalnych wrażeń.

Jak wyjaśnia Paulina Drozdowska, specjalista do spraw marketingu w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, w ramach festiwalu zaplanowano dwa spektakle inspirowane twórczością Ingmara Bergmana.

- Jeden z nich jeszcze przed nami. To „Sonata jesienna” z Danutą Stenką, Janem Englertem, Zuzanną Saporznikow. Na ten spektakl zapraszamy 12 października do Kieleckiego Centrum Kultury. Danuta Stenka otrzymuje mnóstwo nagród za rolę Charlotty, pokazując wybitny talent i kunszt aktorski. To sztuka o poszukiwaniu miłości, relacjach, zagrana przez genialnych aktorów – podkreśla Paulina Drozdowska.

Również 12 października, na scenie tymczasowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach obejrzymy „Kupca weneckiego”.

- To spektakl ze Słupska – współczesne, bardzo aktualne odczytywanie Szekspira. Zmierzymy się z kwestią pieniądza, tym jak determinuje ona różne wydarzenia w naszym życiu – opowiada Drozdowska.

Przed nami jeszcze również premiera „Zarazy”, w reżyserii Uny Thorleifsdottir.

- To temat, który dotyka obecnie nas wszystkich. Naturalnym więc odruchem jest sięgnięcie po nieśmiertelny utwór Alberta Camusa. Sprawdzimy, czy doświadczenie Polaków i Islandczyków się czymś różni, pamiętając, że epidemia objęła cały świat – podkreśla Paulina Drozdowska.

Na najbliższy piątek (8 października) zaplanowano pokaz filmowy - „Bergman: rok z życia”.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO