Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Trzy koncerty w ramach VI Międzynarodowego Przeglądu Chórów Akademickich

środa, 29 czerwca 2022 13:16 / Autor: Weronika Kępa
Trzy koncerty w ramach VI Międzynarodowego Przeglądu Chórów Akademickich
ZDJĘCIE POGLĄDOWE
Trzy koncerty w ramach VI Międzynarodowego Przeglądu Chórów Akademickich
ZDJĘCIE POGLĄDOWE
Weronika Kępa
Weronika Kępa

W dniach 1-3 lipca, w ramach organizowanego przez Politechnikę Świętokrzyską VI Międzynarodowego Przeglądu Chórów Akademickich „Święty Krzyż 2022” zaplanowano trzy koncerty. Wstęp na każdy z nich jest bezpłatny!

Przegląd Chórów Akademickich „Święty Krzyż" organizowany jest od 2014 roku. Jego celem jest przede wszystkim promowanie muzyki chóralnej zarówno dawnej, jak i współczesnej. W 2020 roku ogólnopolska formuła przeglądu została zmieniona na międzynarodową.

W dotychczasowych pięciu edycjach Przeglądu Chórów Akademickich „Święty Krzyż" wzięło udział ponad 900 młodych śpiewaków z 21 uczelnianych chórów z całej Polski, którzy spędzili czas w regionie świętokrzyskim koncertując, bawiąc się, zwiedzając i nawiązując nowe przyjaźnie.

W najbliższy weekend (1-3 lipca) na scenie zaprezentuje się blisko 170 chórzystów.

PROGRAM: 

Piątek 1 lipca

17:00 – 19:00 Koncert Inauguracyjny - przesłuchania konkursowe (sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. L. Różyckiego w Kielcach, ul. Wojewódzka 12).

Sobota 2 lipca

15:00 – 16:30 KONCERT PROMENADOWY w muszli Parku Zdrojowego w Busku Zdroju w ramach 28. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz.

Niedziela 3 lipca

15.00 - Msza Święta z udziałem chórów - uczestników Przeglądu godz. 16.00 - KONCERT GALOWY Przeglądu (występują wszystkie chóry) wręczenie nagród i wyróżnień w Klasztorze Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO