Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

Warsztaty aktorskie online. Propozycja Teatru Żeromskiego na ferie

wtorek, 05 stycznia 2021 17:42 / Autor: Beata Kwieczko
Warsztaty aktorskie online. Propozycja Teatru Żeromskiego na ferie
Warsztaty aktorskie online. Propozycja Teatru Żeromskiego na ferie
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach organizuje warsztaty aktorskie online dla dzieci w wieku od 10 do 12 lat. Zajęcia odbędą się trzykrotnie za pośrednictwem platformy Zoom i poprowadzi je aktorka Beata Pszeniczna. Na zakończenie uczestnicy posłuchają wykładu reżyserki Tanji Miletić Oručević.

Warsztaty aktorskie to propozycja, z której mogą skorzystać miłośnicy teatru. Jak informuje Paulina Drozdowska, rzecznik prasowy Teatru im. Stefana Żeromskiego, tego typu zajęcia pomagają pokonać wstydliwość, kształtują umiejętność rozumienia i interpretowania tekstu.

– Nasze warsztaty mają działanie terapeutyczne ze względu na ujawnianie stanów emocjonalnych i rozładowywanie napięć. Są przeznaczone także dla osób niepełnosprawnych. Rozwijają współdziałanie z innymi ludźmi, tolerancję, wrażliwość na innych, dzielenie się pomysłami i problemami – wyjaśnia Paulina Drozdowska.

Zajęcia odbędą się w cyklu trzech spotkań na platformie Zoom. Zostały zaplanowane kolejno na 8, 12 i 14 stycznia. Wszystkie rozpoczną się o godzinie 11. Poprowadzi je aktorka Beata Pszeniczna, która należy do stałego zespołu Teatru. Dzień później, 15 stycznia o godzinie 11, odbędzie się wykład reżyserki Tanji Miletić Oručević.

Podczas warsztatów wykorzystane zostaną m.in. takie elementy jak rozgrzewka ruchowa, rozgrzewka dykcyjna, łamańce językowe, ćwiczenia na koncentrację i elementarne zadania aktorskie.

Spotkaniom online będzie towarzyszyć rozmowa poświęcona zagadnieniom związanym z teatrem. Uczestnicy dowiedzą się co to jest teatr i jak powstał, dlaczego jest potrzebny i dlaczego warto do niego chodzić, jakie korzyści można czerpać z udziału w spektaklach teatralnych oraz czy teatr wpływa na emocje i ludzkie zachowania.

W warsztatach może wziąć udział 20 osób. Aby się zapisać, należy przesłać zgłoszenie na adres mailowy: promocja@teatrzeromskiego.pl. Termin upływa 7 stycznia.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO