Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

WDK zaprasza na Świętokrzyski Konkurs Sztuki Ludowej

poniedziałek, 15 listopada 2021 10:50 / Autor: Adrianna Linertowicz
WDK zaprasza na Świętokrzyski Konkurs Sztuki Ludowej
WDK zaprasza na Świętokrzyski Konkurs Sztuki Ludowej
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Rzeźba lub płaskorzeźba, ceramika, malarstwo, albo kowalstwo artystyczne w sztuce ludowej. Jeżeli bliska jest Ci ta dziedzina - ten konkurs skierowany jest właśnie do Ciebie!

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza do udziału w Świętokrzyskim Konkursie Sztuki Ludowej. Jego celem jest poznanie twórczości artystów z województwa świętokrzyskiego, którzy zajmują się sztuką ludową, ale także rejestrowanie przemian, jakie zachodzą we współczesnej sztuce, dokumentowanie i archiwizowanie materiałów związanych z kulturą ludową oraz popularyzacja kultury tradycyjnej.

Udział w konkursie mogą wziąć osoby, które ukończyły 18 lat. Każdy uczestnik może zgłosić nie więcej, niż trzy prace o dowolnej tematyce. Jedynym wymogiem jest wykonanie ich przy użyciu jednej z technik sztuki ludowej: rzeźby i płaskorzeźby, ceramiki, malarstwa lub kowalstwa artystycznego.

Prace należy złożyć w siedzibie Wojewódzkiego Domu Kultury do 3 grudnia tego roku. Można je również przesłać pocztą na adres:

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego, ul. Ściegiennego 2, 25-033 Kielce.

Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz wyróżnień odbędzie się podczas wernisażu wystawy pokonkursowej, który odbędzie się 10 grudnia o godzinie 18 w WDK.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie karty zgłoszenia oraz metryczki zawierającej następujące informacje: imię i nazwisko; adres zamieszkania, numer telefonu, adres mailowy, tytuły prac, wymiary, rok powstania, technika, krótki opis pracy.

Informacje związane z konkursem można uzyskać w Dziale Dziedzictwa Kulturowego Wojewódzkiego Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach  pod numerem telefonu  41 365 51 36.

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są tutaj.  

konkurs sztuki ludowej czolo

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO