MIASTO

Dwie bomby na remis

sobota, 02 sierpnia 2014 22:19 / Autor: Mateusz Żelazny
Mateusz Żelazny

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu trener Korony Ryszard Tarasiewicz ostrzegał, że pierwsze mecze jego podopiecznych mogą być dalekie od ideału. Szkoleniowiec kielczan zaznaczał jednak, że z meczu na mecz powinno być coraz lepiej, a na początek dobrej serii wyznaczał trzecią bądź czwartą kolejkę.

Rywal na którym Korona miała się rozpędzić jednak wcale nie był łatwy. Nie dość, że Pogoń nigdy jakoś specjalnie nie leżała kielczanom (na 10 spotkań tylko 2 wygrane złocisto-krwistych) to na dodatek Portowcy w pierwszych dwóch kolejkach uzbierali komplet punktów. Mecz rozgrywany w sierpniowym skwarze przypominał sinusoidę. Raz przeważali goście, raz gospodarze. Długi okres dobrej gry Portowców przerwał w 28. minucie fantastycznym strzałem Jacek Kiełb. Niestety radość w Kielcach nie trwała długo. Cztery minuty później, dobrym strzałem głową, wyrównał Hernani. Do przerwy 1-1. Krótko po zmianie stron niesamowitym uderzeniem ze znacznej odległości popisał się Paweł Golański. Nie bez winy przy tym uderzeniu był bramkarz Pogoni – Radosław Janukiewicz. Po wyjściu na prowadzenie nastąpił długi okres bardzo dobrej gry kielczan kiedy mogli pokusić się o podwyższenie wyniku. Niestety w końcówce te okazje się zemściły. Przy rzucie wolnym wykonywanym przez Maksymiliana Rogalskiego, błąd popełnił Vytautas Cerniauskas. Końcówka należała już do Portowców, którzy koniecznie chcieli dobić Koronę. Jednak mimo doliczonych aż 5 minut wynik nie uległ zmianie. Remis co prawda nie krzywdzi żadnej ze stron, ale piłkarze gospodarzy zwracali uwagę, że obie bramki stracili po problematycznych rzutach wolnych. Słowa trenera się sprawdzają i dziś byliśmy świadkami bardzo dobrego widowiska. Nadzieja na trzy punkty 8 sierpnia w Krakowie zdecydowanie po tym meczu wzrosła.