Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

[INTERWENCJA] Dzieci na półkoloniach przez cały czas w maseczkach. "To było nieporozumienie"

wtorek, 12 stycznia 2021 12:37 / Autor: Beata Kwieczko
[INTERWENCJA] Dzieci na półkoloniach przez cały czas w maseczkach. "To było nieporozumienie"
[INTERWENCJA] Dzieci na półkoloniach przez cały czas w maseczkach. "To było nieporozumienie"
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

– Mój syn przez cały czas chodził w maseczce, a pani straszyła dzieci sanepidem – mówi oburzona mama pierwszoklasisty, który od poniedziałku uczestniczy w Kieleckich Zimowych Półkoloniach. – To było nieporozumienie, które wynikało prawdopodobnie z niewiedzy wychowawcy – tłumaczy dyrekcja Miejskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego, organizatora półkolonii.

– W poniedziałek wysłałam syna na półkolonie, które odbywają się w jednej z kieleckich szkół. Po powrocie do domu powiedział mi, że przez cały dzień wszystkie dzieci, które były z nim w grupie, musiały mieć założone maseczki. Zdejmowały je tylko po to, żeby zjeść – opowiada pani Agata, mama pierwszoklasisty.

Kobieta jest oburzona, bo dziecko przebywało w szkole od 9 do 13. W tym czasie jej syn uczestniczył w zajęciach świetlicowych, sportowych i był na spacerze. – Przez ten cały czas nosił jedną maseczkę. Była cała mokra, a wczoraj było dość zimno i wyszedł w niej ze szkoły. Jednak najbardziej zdenerwowałam się, kiedy mi powiedział, że pani, która się nimi zajmowała, sama nie miała maseczki, a poza tym jak któreś dziecko zdjęło swoją, to powtarzała, że zgłosi to do sanepidu – relacjonuje.

– Rozumiem, że jest epidemia, ale uważam, że w tak małej grupie dzieci nie powinny nosić maseczek. Poza tym, jeśli one muszą, to niech robi to też pani. I niech nie straszy ich sanepidem – denerwuje się.

O wszystkim poinformowaliśmy Tomasza Olesińskiego, dyrektora Miejskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego w Kielcach, który osobiście interweniował w tej sprawie.

– Dzieci nie mają obowiązku noszenia maseczek, kiedy przebywają w sali podczas posiłku oraz biorą udział w grach lub zabawach. Mają je nosić tylko w przestrzeni wspólnej – informuje Tomasz Olesiński. – Rodzice są zobowiązani przyprowadzić dzieci do szkoły w maseczce i pozostają w nich do momentu, aż przejdą do sali, w której odbywają się zajęcia – dodaje.

Dlaczego więc uczniowie nosili maseczki przez cały dzień? – To było nieporozumienie, które wynikało prawdopodobnie z niewiedzy wychowawcy. Rozmawiałem z każdą z wychowawczyń i wytłumaczyłem, jakie są wytyczne dotyczące noszenia maseczek. Teraz już nie będzie takiej sytuacji – zapewnia.

Kieleckie Półkolonie Zimowe rozpoczęły się 4 stycznia i są podzielone na dwa turnusy. Zakończą się 15 stycznia.

Materiał powstal dzięki zgloszeniu przez telefon interwencyjny, nr. 41-349-50-40.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO