Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[INTERWENCJA] Wielkie uroczystości, a w tle… zaniedbane bloki. MZB: Remontu nie będzie

poniedziałek, 16 sierpnia 2021 09:53 / Autor: Michał Łosiak
[INTERWENCJA] Wielkie uroczystości, a w tle… zaniedbane bloki. MZB: Remontu nie będzie
[INTERWENCJA] Wielkie uroczystości, a w tle… zaniedbane bloki. MZB: Remontu nie będzie
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Wczoraj (15 sierpnia) miała miejsce uroczystość odsłanięcia efektownego muralu zdobiącego blok  przy ulicy Kochanowskiego. Mieszkańcy skarżą się jednak, że w ich blokach tak kolorowo już nie jest. Mówią m.in. o długo nie odnawianej elewacji.

Sprawdziliśmy. Istotnie, estetyka pozostałej część bloku i stojącego obok drugiego budynku, mówiąc delikatnie – nie zachwyca.

– Od ponad dwudziestu lat nie była tutaj odnawiana elewacja, ściany są brudne, na murach jakieś dziwne napisy. Na klatkach nie jest lepiej. Rzadko kiedy są sprzątane i często natrafiamy na jakieś śmieci i nieczystości. Teraz robi się wielką imprezę i „maluje się trawę na zielono”, wokół się sprząta, ale na co dzień tak dobrze nie jest – tłumaczy mieszkająca tu pani Krystyna.

Blokami przy ulicy Kochanowskiego zarządza Miejski Zarząd Budynków.

– Mamy podpisaną umowę z firmą sprzątającą, która regularnie tam przyjeżdża. Elewacje były robione wcale nie dwadzieścia lat temu, ale kilkanaście, podczas adaptacji poddasza – wyjaśnia Maciej Pęk z MZB.

Czy mieszkańcy mogą liczyć na remont w najbliższej przyszłości?

– Są wymalowane graffiti i to z pewnością usuniemy. Remontu elewacji jednak nie planowaliśmy ze względu na brak pieniędzy. Mamy inne, znacznie bardziej zaniedbane budynki. W obu wymienionych staramy się co roku jakieś prace wykonywać. To nie jest tak, że nic nie robimy – dodaje nasz rozmówca.

Mieszkańcom bloków przy ulicy Kochanowskiego pozostaje więc… cierpliwość.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO