Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Jak powinna wyglądać przestrzeń przed dawną synagogą? Wypowiedz się!

wtorek, 15 lutego 2022 17:13 / Autor: Weronika Kępa
Jak powinna wyglądać przestrzeń przed dawną synagogą? Wypowiedz się!
Źródło: kielce.eu
Jak powinna wyglądać przestrzeń przed dawną synagogą? Wypowiedz się!
Źródło: kielce.eu
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Miasto uruchomiło konsultacje społeczne dotyczące przestrzeni znajdującej się przed dawną synagogą. Mowa o zielonym terenie zlokalizowanym między pasami drogowymi alei IX Wieków Kielc.

Przypomnijmy, że w ramach uzyskanego dofinansowania z Projektu Inwestycji Strategicznych Polski Ład władze miasta przeprowadzą tzw. zieloną rewitalizację śródmieścia Kielc. Jednym z jej elementów jest nadanie całkiem nowego blasku terenowi zlokalizowanemu przed dawną synagogą. Uruchomienie konsultacji społecznych w tej sprawie to jeden z pierwszych kroków w kierunku realizacji projektu.

- Chcemy przedstawić mieszkańcom wstępne założenia projektu i poznać ich opinię. Chcemy także porozmawiać na żywo. Toteż w najbliższy poniedziałek, 21 lutego, o godzinie 17 chcemy spotkać się z zainteresowanymi osobami w budynku synagogi i podyskutować, jak ta przestrzeń powinna docelowo wyglądać – mówi wiceprezydent Agata Wojda.

Wstępna koncepcja zakłada m.in. nowe nasadzenia, utworzenie ścieżek edukacyjnych i umieszczenie w pasie zieleni obiektów małej architektury.

- Dwa lata temu powstała społeczna koncepcja, by wokół nieużytkowanego budynku stworzyć nową przestrzeń, która została nazwana „Wyspą Zrozumienia”. To miejsce, przy pomocy którego bazując na trudnej przeszłości Kielc pokażemy, że różnorodność nie musi być powodem do wrogości – mówi dr Bartłomiej Zapała, Fundacja Future for Europe. 

Konsultacje potrwają do poniedziałku, 21 lutego.

Link: https://wypowiedzsie.kielce.eu/wypowiedzsie-synagoga

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO