Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Jarmark Bożonarodzeniowy w Kielcach. Co w tym roku planuje miasto?

piątek, 19 listopada 2021 13:40 / Autor: Weronika Kępa
Jarmark Bożonarodzeniowy w Kielcach. Co w tym roku planuje miasto?
Fot. Piotr Michalec
Jarmark Bożonarodzeniowy w Kielcach. Co w tym roku planuje miasto?
Fot. Piotr Michalec
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Przepyszne grzańce, ciasta i potrawy wigilijne, a także świąteczna fotobudka, ogromna choinka i koło widokowe – od 4 grudnia kielecki rynek ma tętnić życiem.

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy zostanie oficjalnie zainaugurowany przez Prezydenta Kielc, który jak co roku, wspólnie z mieszkańcami odpali światełka na miejskiej choince.

– Zapraszamy całe rodziny z dziećmi w niedzielę, 5 grudnia, o godzinie 16 na kielecki rynek na słodkości i wspólną zabawę. Chcielibyśmy, żeby w tym wydarzeniu mogło wziąć udział jak najwięcej mieszkańców, dlatego zdecydowaliśmy się nieco zmodyfikować termin. Zamiast w Mikołajki, jak zazwyczaj się to odbywa, choinka rozbłyśnie dzień wcześniej - tłumaczy Bogdan Wenta.

Wszyscy, którzy w dniach 4-19 grudnia odwiedzą kielecki rynek będą mogli napić się bożonarodzeniowego grzańca, spróbować przepysznego ciasta i skosztować tradycyjnych potraw wigilijnych. Na dwa tygodnie w centrum staną również foodtrucki i uwielbiane przez mieszkańców koło widokowe.

W przedświąteczny weekend na rynku pojawi się także scena, z której będzie rozbrzmiewać nastrojowa, zimowa muzyka. Nie zabraknie też konkursów, karaoke, świątecznej fotobudki i animacji dla dzieci.

– W ubiegłym roku, z powodu pandemicznych obostrzeń, jarmark nie mógł odbyć się w swojej tradycyjnej formule. Przygotowaliśmy wówczas jego alternatywną, wirtualną wersję. W tym roku bardzo cieszymy się, że możemy ponownie zorganizować go na kieleckim Rynku, choć oczywiście patrzymy z odpowiedzialnością na aktualną sytuację. Jeżeli tylko pojawią się ograniczenia, będziemy podejmować stosowne decyzje - podkreśla Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia zakończy wspólna Wigilia dla kielczan, która odbędzie się w czwartek, 23 grudnia, o godzinie 11 na rynku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO