Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kielczanie coraz więcej czytają. Wciąż królują kryminały

piątek, 26 listopada 2021 12:49 / Autor: Aleksandra Rękas
Kielczanie coraz więcej czytają. Wciąż królują kryminały
Kielczanie coraz więcej czytają. Wciąż królują kryminały
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Prawie dwa tysiące czytelników przybyło od początku roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach. W sumie, w placówce zapisanych jest około 17 500 miłośników książek, którzy nieustanie najchętniej wypożyczają kryminały.

- Czytelników stale przybywa – zauważa Ewelina Iwan, zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach. Więcej jest za równo dorosłych, jak najmłodszych moli książkowych.

- Jeśli chodzi o dorosłych – królują kryminały. To tacy autorzy jak Remigiusz Mróz, Katarzyna Bonda, Robert Małecki skradli nasze serca i ich książek wypożyczamy najwięcej. Staramy się na bieżąco uzupełniać nasz księgozbiór, tak by nie zabrakło lektur dla naszych czytelników – mówi Ewelina Iwan.

W tym miesiącu filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach wzbogaciły się o ponad 1400 pozycji. Wśród nich nie zabrakło książek wspomnianych już autorów, ale pojawiły się także pozycje dla dzieci.

- Do najchętniej czytanych przez najmłodszych lektur należy kilka serii. Między innymi Tupcio Chrupcio, cała saga Kici Koci, Martynki. Dużą popularnością cieszą się także książki z kolekcji „Poczytaj mi mamo”. Jeśli chodzi o autorów, to między innymi Grzegorz Kasdepke, Agnieszka Frączek, Joanna Papuzińska, ksiądz Twardowski. Rodzice wybierają także bardzo chętnie elementarze dla dzieci w wieku przedszkolnym – wylicza wicedyrektor MBP w Kielcach.  

Jak dodaje, do zbiorów instytucji w tym roku dołączyło również wiele audiobooków i e-booków. Te formy są coraz chętniej wybierane przez czytelników i sięgają po nie coraz starsze osoby.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO