Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Ludzie pióra wesprą Stanisława Nyczaja w Pałacyku Zielińskiego

piątek, 01 kwietnia 2022 12:08 / Autor: Weronika Kępa
Ludzie pióra wesprą Stanisława Nyczaja w Pałacyku Zielińskiego
Ludzie pióra wesprą Stanisława Nyczaja w Pałacyku Zielińskiego
Weronika Kępa
Weronika Kępa

W najbliższy czwartek, 7 kwietnia, o godzinie 18 w Pałacyku Zielińskiego odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny połączony z licytacją książek na rzecz chorego Stanisława Nyczaja – prezesa oddziału kieleckiego Związku Literatów Polskich. 

– To poeta, pisarz, eseista i bardzo żarliwy animator kultury. Los doświadczył go bardzo srogo. Jest chory i wymaga wsparcia, również finansowego. Dlatego organizujemy koncert powiązany z aukcją książek pod hasłem „Ludzie pióra wspierają Stanisława Nyczaja”, który pozwoli uzbierać środki na jego leczenie i rehabilitację. Mam nadzieję jednak, że na wydarzeniu pojawią się nie tylko ludzie pióra, ale wszyscy, którzy kochają literaturę i poezję i mają współczucie dla ludzi potrzebujących pomocy – mówi Szczęsny Kościesza Wroński, poeta, prozaik, aktor, reżyser i animator kultury.

Jak napisał w liście sekretarz zarządu oddziału kieleckiego ZLP Bogusław Wiłkomirski, „wiem, że czasy są niełatwe i mało kto nie odczuwa problemów finansowych. Ale w miarę swoich możliwości podzielmy się tym co mamy, pamiętając jak wiele wysiłku Staś Nyczaj wkładał w to, abyśmy dobrze się czuli w naszej społeczności, jak cieszył się z naszych sukcesów literackich. Liczy się każda złotówka. Niech nasz dar serca wspomoże wysiłki lekarzy”.

Wstęp na czwartkowy koncert jest wolny. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1419005248542591/?ref=newsfeed

Stanisława Nyczaja można również wesprzeć wpłacając pieniądze na konto: 33 1140 2017 0000 4002 0804 4655 z dopiskiem „Na rehabilitację i leczenie Stanisława Nyczaja”.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO