Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Malwinka po chemii. Wciąż potrzeba ponad miliona złotych

poniedziałek, 08 sierpnia 2022 14:57 / Autor: Weronika Kępa
Malwinka po chemii. Wciąż potrzeba ponad miliona złotych
ŹRÓDŁO FB MAGDALENA BIENIEK-TROJAN
Malwinka po chemii. Wciąż potrzeba ponad miliona złotych
ŹRÓDŁO FB MAGDALENA BIENIEK-TROJAN
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Dwuletnia kielczanka, Malwinka Trojan, na początku sierpnia wzięła ostatnią dawkę chemii. Lekarze zaczęli powoli odstawiać jej leki. „Liczymy na jak najmniejsze powikłania i jak najszybszy powrót do domu”, pisze mama dziewczynki. Rodzice wciąż apelują o pomoc w zbiórce na lek przeciwko wznowie choroby. Jego cena zaczyna się od ok. 1,5 miliona złotych…

Przypomnijmy, że Malwinka Trojan choruje na nowotwór złośliwy nadnerczy. Dziewczynka leczy się w Polsce, jednak po przebytej terapii rodzice planują lot do USA, gdzie zostanie jej podana szczepionka przeciwko wznowie neuroblastomy.

Dokładną kwotę tej szczepionki poznamy dopiero po ostatnim etapie leczenia w Polsce, po immunoterapii. Każdy przypadek wyceniany jest indywidualnie przez Memorial Sloan-Kettering Cancer Center w Nowym Jorku. Boimy się tego, jaka będzie ostateczna cena za życie naszej Malinki… Dlatego już teraz błagamy o pomoc”, czytamy na stronie siepomaga.pl.

Malinka przebywa obecnie w szpitalu w Krakowie. 5 sierpnia otrzymała ostatnią dawkę chemioterapii. Dziewczynka czuje się raz lepiej, raz gorzej. Jej rodzice mają jednak nadzieję na szybki powrót do domu i liczą, że utworzona zbiórka pozwoli im na dalsze leczenie córki.

Póki co na stronie siepomaga.pl udało się zgromadzić tylko niespełna 300 tysięcy złotych…

Kielczankę można wesprzeć pod linkiem: https://www.siepomaga.pl/malinka

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO