Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Na ul. Bohaterów Warszawy powstaje nawrotka

środa, 24 listopada 2021 13:03 / Autor: Weronika Kępa
Na ul. Bohaterów Warszawy powstaje nawrotka
Źródło: FB Dariusz Kisiel
Na ul. Bohaterów Warszawy powstaje nawrotka
Źródło: FB Dariusz Kisiel
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Na ulicy Bohaterów Warszawy, przed skrzyżowaniem z Tarnowską, powstaje nawrotka. Nowe rozwiązanie przede wszystkim znacząco skróci czas wykonywania manewru, gdyż kierowcy nie będą musieli czekać na światłach, ale również wpłynie na bezpieczeństwo w centrum miasta.

Do tej pory chcąc zawrócić kierowcy musieli trzykrotnie zatrzymywać się przed światłami. Około dwóch lat temu na problem zwrócił uwagę radny Dariusz Kisiel. Wówczas władze miasta zaznaczały, że choć budowa nawrotki jest zasadna to do jej realizacji potrzebne są pieniądze, których nie zabezpieczono.

Możliwość przystąpienia do prac pojawiła się rok później. Przetarg na tę inwestycję miał zostać ogłoszony pod koniec 2020 roku, przesunięto go jednak na 2021, podobnie jak samą realizację. Prace ruszyły na początku tygodnia.

- O tej nawrotce mówi się od wielu lat. Relacja zawracania na ulicy Bohaterów Warszawy jest częsta ze względu na znajdujące się tam obiekty handlowe oraz budynki mieszkalne – mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Tego typu rozwiązanie funkcjonuje już m.in. na al. Solidarności na wysokości Galerii Echo, a także przed skrzyżowaniem z al. IX Wieków Kielc.

- Kiedy powstanie nawrotka zawracanie będzie szybkie, bezpieczne, a samo skrzyżowanie - mniej obciążone ruchem – dodaje Jarosław Skrzydło.

Wykonawcą inwestycji jest firma Trakt. Budowa nawrotki ma potrwać do 3 stycznia 2022 roku i póki co nie generuje żadnych utrudnień w ruchu.

Realizacja projektu opiewa na kwotę ok. 243 tys. zł.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO