Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Na ul. Bohaterów Warszawy powstanie nawrotka. Miasto czeka na oferty

czwartek, 29 lipca 2021 13:06 / Autor: Weronika Kępa
Na ul. Bohaterów Warszawy powstanie nawrotka. Miasto czeka na oferty
Na ul. Bohaterów Warszawy powstanie nawrotka. Miasto czeka na oferty
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Na ulicy Bohaterów Warszawy, przed skrzyżowaniem z Tarnowską, powstanie nawrotka. To rozwiązanie wpłynie przede wszystkim na czas wykonywania manewru (kierowcy nie będą musieli czekać na światłach), ale również bezpieczeństwo w centrum miasta.

Radny Dariusz Kisiel zwrócił się do prezydenta Kielc z prośbą o powstanie nawrotki już dwa lata temu.

"Obecnie kierowcy, którzy chcą zawrócić w tym miejscu zmuszeni są do dojazdu do skrzyżowania i pokonania go w całości, trzykrotnie zatrzymując się przed światłami i powodując niepotrzebne korkowanie się ulicy", napisał radny w jednej z interpelacji.

Władze miasta odpowiedziały, że choć budowa nawrotki jest zasadna to do jej realizacji potrzebne są przecież pieniądze, których nie zabezpieczono. Możliwość przystąpienia do prac pojawiła się rok później. Przetarg na tę inwestycję miał zostać ogłoszony pod koniec 2020 roku, przesunięto go jednak na 2021.

- O tej nawrotce mówi się od wielu lat. Relacja zawracania na ulicy Bohaterów Warszawy jest częsta ze względu na znajdujące się tam obiekty handlowe oraz budynki mieszkalne – mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Tego typu rozwiązanie funkcjonuje już m.in. na al. Solidarności na wysokości Galerii Echo, a także przed skrzyżowaniem z al. IX Wieków Kielc.

- Kiedy powstanie nawrotka zawracanie będzie szybkie, bezpieczne, a samo skrzyżowanie - mniej obciążone ruchem – dodaje Jarosław Skrzydło.

Czas na składanie ofert mija 9 sierpnia. Wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca będzie miał maksymalnie trzy miesiące na stworzenie nawrotki. Szacunkowa wartość tej inwestycji oscyluje w granicach 150 tysięcy złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO